صفحه اصلی / مقالات / اختلال بیش فعالی در کودکان

اختلال بیش فعالی در کودکان

اختلال بیش فعالی در کودکان

اختلال بیش فعالی در کودکان و اختلال بیش فعالی کم توجه (اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی) با علائمی که شامل عدم توانایی توجه افراد به تمرکز بر روی یک کار، مشکل سازماندهی وظایف، اجتناب از چیزهایی است که تلاش می کنند و پیگیری می شود، مشخص می شود. اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی همچنین ممکن است شامل مشکلات با بیش از حد فعال (fidgeting، صحبت بیش از حد، بیقراری) و impulsivity (سخت در انتظار نوبت یا صبر، قطع کردن دیگران). این دارو به طور معمول با داروهای محرک مانند ریتالین و روان درمانی درمان می شود.

اختلال بیش فعالی در کودکان

درباره اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی

این منبع بر بزرگسالان متمرکز است. برای اطلاعات درباره اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی دوران کودکی اینجا را کلیک کنید . علائم اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی در کودکان و بزرگسالان متفاوت است

اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی اختلال بیش فعالی کمبود توجه در بزرگسالان آیا تا به حال مشکلی در تمرکز داشته اید، به سختی به نشستن ادامه می دهید، دیگران را در یک مکالمه متوقف کنید، یا بدون فکر کردن از طریق کار، به طور مبهم عمل می کنید؟ آیا می توانید زمان هایی را که شما در حال فریاد زدن هستید را یاد بگیرید یا دشواری تمرکز روی وظیفه در دست داشته باشید؟

اکثر ما می توانیم از زمان حال به نحوی از این طریق اقدام کنیم. اما برای برخی افراد، این و دیگر رفتارهای خشمگینانه غیرقابل کنترل هستند و به طور مداوم در حال ظهور روزافزون خود هستند. این رفتارها با توانایی فرد برای ایجاد دوستی طولانی مدت یا موفقیت در مدرسه، خانه یا حرفه شغلی مواجه خواهد شد.

بیشتر بدانید: سوالات متداول در مورد اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی

اطلاعات بیشتر: اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی Fact Sheet

علائم اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی

آیا شما ممکن است اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی داشته باشید؟

امتحان اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی ما را امتحان کنید

این رایگان است، بدون ثبت نام مورد نیاز است، و بازخورد فوری را فراهم می کند.

اختلال بیش فعالی در کودکان بر خلاف شکستگی استخوان یا سرطان، اختلال بیش فعالی کمبود توجه (اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی، همچنین بعضی اوقات به عنوان فقط اختلال نقص توجه یا دقت اشاره می شود ) علائم فیزیکی را نشان نمی دهد که می تواند توسط یک آزمایش خون یا آزمایش دیگر تشخیص داده شود. علائم معمول اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی اغلب با سایر اختلالات جسمی و روانی همپوشانی دارد.

اختلال بیش فعالی در کودکان – کم توجهی

با یک الگوی رفتار بی نظیر، اغلب همراه با تکانشگری و در برخی موارد، بیش فعالی است. در بزرگسالان این الگوی رفتاری دشوار است که به جزئیات متمرکز شود، توجه بیشتری داشته باشد، به دیگران گوش دهد، و دستورالعمل ها و یا وظایف را دنبال کند. سازماندهی یک فعالیت یا کار می تواند در کنار غیرممکن باشد، و فرد به راحتی با چیزهایی که در اطراف آنها اتفاق می افتد، پریشان می شود. آنها ممکن است فراموشکار، ناسازگار یا از دست دادن چیزهایی باشند که لازم است برای صرفنظر از روزهایشان، یا برای تکمیل کاری که باید انجام شود، به نظر می رسد.

اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی معمولا در دوران کودکی به نظر می رسد، اما همچنین می تواند در بزرگسالان تشخیص داده شود (تا زمانی که بعضی علائم در دوران کودکی وجود داشته باشد، اما به سادگی هرگز تشخیص داده نشده است).

بیشتر بدانید: علائم اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی

بیشتر بدانید: مشکلات مرتبط با اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی

علل و تشخیص اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی

علل ناشناخته باقی می ماند، اما اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی می تواند تشخیص داده شود و به طور موثر درمان شود. بسیاری از منابع برای حمایت از خانواده ها در مدیریت رفتارهای اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی در هنگام وقوع در دسترس هستند. دقیقا چیزی که باعث اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی شده است مشخص نشده است، گرچه بسیاری از متخصصان معتقدند عناصر ژنتیکی و عصبی نقش مهمی دارند. علاوه بر این عوامل متعدد اجتماعی مانند درگیری خانوادگی و شیوه های پرورش کودک ضعیف، در حالی که باعث ایجاد این وضعیت نمی شود، ممکن است روند اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی و درمان آن را پیچیده تر کند.

اختلال کمبود توجه، شناخته شده در اروپا و برخی از نقاط جهان به عنوان اختلال hyperkinetic ، در اطراف بسیار طولانی تر از بسیاری از مردم متوجه است. در حقیقت، شرایطی که به نظر می رسد شبیه به یک مدرن است توسط هیپوکرات، که از 460 تا 370 پیش از میلاد زندگی می کردند، توصیف شد. نام اختلال کمبود توجه در ابتدا در سال 1980 در نسخه سوم راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی معرفی شد. در سال 1994 این تعریف به سه گروه در اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی تغییر یافت: نوع متفاوتی از نوع هیپوپراکشن؛ نوع غالب بی توجهی؛ و نوع ترکیبی (در DSM-5، در حال حاضر به عنوان “ارائه” اشاره می شود).

بیشتر بدانید: علل اضافه کردن و اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی

بیشتر بدانید: یک تفاوت تشخیصی را ایجاد می کند

درمان اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی

نشانه های اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی همواره از بین نمی روند – تا 60 درصد از کودکان کودک علائم خود را به بزرگسالی حفظ می کنند. بسیاری از بزرگسالانی که مبتلا به اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی شده اند هرگز تشخیص داده نشده اند، بنابراین ممکن است آگاه باشند که اختلال دارند. ممکن است آنها به اشتباه افسردگی، اضطراب، اختلال دوقطبی یا ناتوانی یادگیری را تشخیص داده باشند.

به راحتی درمان می شود، گرچه پیدا کردن درمان مناسب که برای شما کار می کند، گاهی اوقات ممکن است زمان داشته باشد. شایع ترین درمان ها برای این بیماری شامل انواع خاصی از داروها (به نام محرک ها ) و برای برخی از روان درمانی است. روان درمانی به تنهایی می تواند یک درمان مؤثر باشد، اما بسیاری از بزرگسالان احساس راحتی می کنند به سادگی مصرف داروهای روزانه. با این حال، قبل از تصمیم گیری نهایی، باید تمام گزینه های درمان خود را بررسی کنید.

درمان اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی

درمان غیر دارویی برای اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی

داروهای مورد استفاده در درمان اختلال کمبود توجه / بیش فعالی

زندگی با مدیریت و مدیریت اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی

اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی دشوار است برای مقابله با برای همه درگیر است. نه تنها مشکل مقابله با علائم، بلکه چالش های موجود در جامعه نیز روبرو است. برخی از کارشناسان اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی را با افزایش خطر تصادفات، سوء مصرف مواد، شکست در مدرسه، رفتار ضد اجتماعی و فعالیت های جنایی مرتبط کرده اند. اما دیگران اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی را در یک تصویر مثبت مشاهده می کنند، و این استدلال می کند که این روش صرفا روش متفاوتی برای یادگیری است که شامل ریسک پذیری و خلاقیت است.

اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی ممکن است با تشخیص یا اختلالات اضافی، از جمله اضطراب، OCD، یا مشکلات گفتاری یا شنوایی همراه باشد. در حالی که هیچ دو نفر اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی دقیقا همان شیوه را تجربه نمی کنند، به شما کمک می کند تا بدانید که شما تنها نیستید.

بیشتر بدانید: زندگی با اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی

اختلال بیش فعالی در کودکان با کمک به درک اینکه چگونه با این وضعیت به خوبی زندگی می کنید، نیاز به کمک بیشتری دارید و موفق تر هستید؟ این مقالات به افرادی که در زندگی خود با اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی زندگی می کنند کمک می کند. به خاطر داشته باشید که برای اکثر افراد مبتلا به این تشخیص، این می تواند یک شرایط درازمدت باشد – فردی که نیاز به توجه، مهارت های مقابله ای و درمان دارد تا بتواند زندگی شادی و بهترین زندگی را برای شما به ارمغان بیاورد.

12 نکات برای سازماندهی بزرگسالان با اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی

5 نشانه های هشدار دهنده از نقاط ضعف در زندگی اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی

بزرگترین درس من در مدیریت اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی من یاد گرفته است

راهنمایی های مقابله ای برای اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی

بزرگسالان و اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی: 8 نکته برای تصمیم گیری خوب

اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی در بزرگسالان: 5 نکته برای تسخیر تحریک پذیری

بزرگسالان و اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی: 7 نکات برای پایان دادن به آنچه شما شروع می کنید

9 راه برای بزرگسالان مبتلا به اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی برای انگیزه گرفتن

گرفتن کمک / کمک به کسی

کمک گرفتن برای این شرایط همیشه آسان نیست، زیرا ممکن است فرد بخواهد تصدیق کند که با توانایی خود تمرکز و تمرکز، اشتباه است. بعضی افراد ممکن است آن را به عنوان یک ضعف ببینند و دارو را به عنوان یک “کرم” مصرف کنند. هیچ یک از اینها درست نیست. ADD به سادگی یک اختلال روانی است و یکی از آن ها به راحتی درمان می شود.

راه های زیادی برای شروع درمان وجود دارد. بسیاری از مردم با دیدن پزشک یا دکتر خانوادگی خود می بینند که آیا واقعا از این اختلال رنج می برند یا خیر. در حالی که این یک شروع خوب است، شما نیز تشویق می شوید که هم اکنون با یک متخصص بهداشت روانی مشورت کنید. متخصصین – مانند روانشناسان و روانپزشکان – میتوانند به راحتی یک اختلال روانی را تشخیص دهند تا یک دکتر خانوادگی بتواند تشخیص دهد.

اختلال بیش فعالی در کودکان بعضی از افراد ممکن است احساس راحتی بیشتری در مورد این شرایط داشته باشند. در حالی که ما یک کتابخانه بزرگ از منابع در اینجا داشته ایم، ما همچنین مجموعه ای از کتاب های ADD / اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی توصیه شده و یک گروه پشتیبانی آنلاین آنلاین، فقط برای این شرایط.

اقدام: پیدا کردن یک ارائه دهنده خدمات محلی

منابع بیشتر: اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی در توانمند

برای دوستان و خانواده به دنبال کمک به کسی با این شرایط، ممکن است مفید باشد که از 8 راه برای کمک به فرد مبتلا به اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی در بحران یاد بگیرند.

اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی چیست؟

اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی چیست؟ اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی احساس می کنید؟

اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی احساس می کنید؟ زندگی با اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی

زندگی با اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی افراد معروف اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی

افراد معروف اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی

توجه: بعضی از تمرینکنندگان ادعا می کنند که تست اسکن مغزی مانند SPECT وجود دارد که می تواند اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی را تشخیص دهد. با این حال این آزمایش ها تجربی هستند و فقط برای اهداف تحقیق مورد استفاده قرار می گیرند. هیچ شرکت بیمه برای چنین تست های اسکن مغزی بازپرداخت نمی شود و هیچ تحقیقی ثابت نکرده است که آنها دقیق تر یا قابل اعتماد تر از اقدامات تشخیصی سنتی برای اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

open

تماس از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

شماره