صفحه اصلی / مشاوره خانواده / مشاوره خانواده در بهشهر

مشاوره خانواده در بهشهر

مشاوره خانواده در بهشهر و شماره مشاوره خانواده بهشهر که بهترین مشاوره روانشناسی خانواده برای حل مشکلات خانواده در بهشهر را به شما معرفی می کینم تا مشاوره کودک بهشر و مشاوره ازدواج که سلامت روان و روانشناسی چیست؟
اصطلاحات “بهزیستی ذهنی” و “سلامت روان” مفاهیم مهمی هستند که تعریف آنها دشوار است.

این یک حالت رفاه است ،
که در آن فرد توانایی های خود را درک می کند ،
می تواند با استرس های طبیعی زندگی کنار بیاید
می تواند به طور مثمر ثمر کار کند ، و
می توانند به جامعه خود کمک کنند.
اصطلاحات دیگری که ممکن است در ادبیات استفاده شود شامل سلامت روان مثبت ، سرمایه ذهنی و بهزیستی است که می تواند روانشناختی ، ذهنی یا ذهنی باشد .

مشاوره خانواده در بهشهر تلفنی

چالشهایی در تعریف سلامت روان
برخی از چالشها برای تعریف بهداشت روان و معنای سالم بودن روانی وجود دارد .

بهداشت روان به عنوان بخشی از مجموعه وسیع تری از رفتارها که منجر به وجودی سالم ، شاد و معنادار می شود ، تنظیم می شود (سازمان بهداشت جهانی ، ). همراه با سلامت فیزیولوژیکی ، سلامت روان بخشی از مفهوم گسترده سلامت است. با این حال ، عوامل تعیین کننده سلامت جسمی و سلامت روانشناختی متفاوت است.

به طور خاص ، داشتن سلامت جسمی معمولاً به معنای فقدان بیماری است و همکاران ، 2020). سازمان بهداشت جهانی اظهار داشت که سلامت روان محدود به عدم وجود بیماری های روانی یا بیماری ها نیست. به عنوان مثال ، فقط به این دلیل که اسکن ام.آر.آی نشان می دهد که هیچ آبسه یا توموری وجود ندارد ، به این معنی نیست که کسی از نظر روانی سالم است.

بهترین مشاوره خانواده در بهشهر رایگان

این دو مفهوم – بهزیستی ذهنی و بیماری روانی – به یکدیگر وابسته نیستند. این بدان معناست که بیماران می توانند با بیماری روانی روبرو شوند و همچنین از سلامت روانی بالایی برخوردار هستند.

مشاوره خانواده در بهشهر
مشاوره خانواده در بهشهر

در یک زمان ، سلامت روان مجموعه ای از علائم احساسات مثبت و عملکرد مثبت در نظر گرفته شد استدلال كرد كه می توان سلامت روانی را به طور پیوسته اندازه گیری كرد: یك انتها با وجود اختلالات روانی لنگر می اندازد ، و دیگری با سلامتی ذهنی.

با این حال ، تحقیقات بعدی اکنون بهزیستی ذهنی را مفهومی جدا از بیماری روانی و پریشانی ذهنی می داند (به بحث در کیتس و همکاران ، 2015 مراجعه کنید).

به عنوان مثال ، بیماران ممکن است در پاسخ به حوادث استرس زا دچار پریشانی ذهنی شوند. با این حال ، پریشانی آنها را می توان یک واکنش طبیعی و یک مکانیزم مقابله ای سالم دانست. نمونه آن بیماری است که عزادار است. احساس غم و اندوه و احتمالاً افسردگی پاسخ طبیعی به ضرر است.

مرکز مشاوره خانواده در بهشهر آنلاین

تعاریف بهداشت روان نیز تحت تأثیر متغیرهای اجتماعی ، فرهنگی و تاریخی قرار دارد . در اینجا دو مثال آورده شده است.

فرهنگ هایی که به استقلال و خودمختاری اهمیت می دهند ، ممکن است در مقایسه با فرهنگ های مطلوب رفتاری که به نفع جامعه است ، دارای مفاهیم مختلفی از سلامت روان باشند.

درک سلامت روان و عواملی که بر آن تأثیر می گذارند تحت تأثیر زمان و تغییرات اجتماعی است. به عنوان مثال ، فرسودگی شغلی به عنوان یک پدیده شغلی شناخته شده است که ناشی از فشار روانی ضعیف مدیریت شده است.

با این حال ، “استرس شغلی” قبل از معرفی هفته کاری 40 ساعته به عنوان یک ساختار روانشناختی وجود نداشت. در این حالت ، مفهوم استرس شغلی هنگامی شکل گرفت که ساعات کار ساختار بیشتری پیدا کرد و مفهوم “شغل” متولد شد .

شماره تماس روانشناسی خانواده در بهشهر

5 نمونه از بهزیستی ذهنی
بهزیستی ذهنی اغلب به عنوان بهزیستی ذهنی گفته می شود.

بهزیستی ذهنی به عنوان درک و ارزیابی ما از زندگی تعریف می شود .

هدونیا (مانند کلمه “لذت گرایی”) به لذت و خوشبختی اشاره دارد. در زمینه بهزیستی ذهنی ، این به معنای احساس خوشبختی از زندگی خود و لذت بردن از تجربیاتی است که باعث خوشبختی می شود.

نمونه هایی از هدونیا شامل هر فعالیتی است که باعث خوشبختی شود. برای برخی از افراد ، این ممکن است لذت بردن از غذا و شراب باشد. برای افراد دیگر ، این ممکن است خواندن کتاب یا تماشای فیلم باشد.

مشاوره حل مشکلات خانوادگی

مفهومی کمی پیچیده تر است ، اما به زندگی معنادار و تلاش برای دستیابی به توانایی های کامل فرد اشاره دارد.
نمونه هایی از عبارتند از: یافتن معنا ، تکمیل اهداف ، احساس اینکه یک فرد در جامعه سهیم است ، به چالش کشیده می شود و احساس هدف دارد.
این دو مفهوم در کنار هم به درک ما از بهزیستی ذهنی کمک می کنند.

تعاریف دیگر از بهزیستی ذهنی ، سایر رفتارها و فعالیتها را برجسته می کند. به عنوان مثال ، استدلال می کند که بهزیستی ذهنی شامل شش زیر قلمرو است.

با اعتقاد به اینکه زندگی شما معنی دارد
ادامه توسعه و رشد خود
ارتباطات اجتماعی با کیفیت خوب
با اعتقاد به اینکه می توانید از موانع عبور کنید
داشتن یک خودپنداره مثبت
داشتن احساس هدف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

open

تماس از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

شماره