صفحه اصلی / مشاوره خانواده / مشاوره خانواده در درمیان

مشاوره خانواده در درمیان

مشاوره خانواده در درمیان

مشاوره خانواده در درمیان : در جهان خانواده اولین و کوچک ترین و مهم ترین نهاد احتماعی است . خانواده در واقع کارخانه انسان سازی است. چرا که تربیت انسان به عهده خانواده است. خانواده همان جایی است که کودکان در آن به فراگیری ارزش ها و هنجار های احتماعی  به ایفای نقش مشغولند تا به بزرگسالی برسند. ریشه نهاد خانواده را با از ابتدای خلقت انسان جستجو کرد. التبه این نهاد بسیار مهم و ارزشمند مانند همه چیز های ارزشمند دیگر دشمنی دارد که عامل فروپاشی خوانواده است. این عامل چیزی نیست جز طلاق.

طلاق در خانواده

طلاق و ثیا جدایی از ابتدای زندگی بشری وجود داشته است. از همان زمانی که هسته  خانواده تشکیل شد طلاق هم شکل پرفت. اسناد نشان می دهد که طلاق از همان ابتدا وجود داشته و کاملا قانونی بوده است. اما آن چه در طول تاریخ متفاوت بوده میزان نسبی طلاق در دوره های مختلف بوده است. در واقع میزان طلاق در دورات قبل در حدی معقول بوده که هرگز ضرر غیر قابل جبرانی برای جوامع بشری نداشته است. اما در عصر حاضر میزان فراوانی طلاق در جامعه آن قدر زیاد است که می توان از آن به عنوان یک معزل اجتماعی نام برد. طلاق امروزه مسبب مشکلات زیادی مانند یک ناهنجاری روانی، و انواع بیماریهای روان پریشی در افراد مطلقه و فرزندان مطلقه می باشد.

مشاوره خانواده در درمیان
مشاوره خانواده در درمیان

تعریف طلاق

طلاق از تظرلغوی به معنی جدایی است . اما در نظام حقوقی طلاق به معنی از فروپاشی و انحلال یم رابطه زناشویی رسمی استدر شرایطی گه هر دو زن و شوهر در قید حیات باشند.انچه واضع و روشن است این گه از بین رفتن یک رابطه زناشویی یکی از کمترین اتقاق استطلاق زمانی اتفاق می افتدکه دو همسر به توافق می رسند که محل زندگی خودشان را از هم جدا کنند .متارکه هم به معنی  انحلال یک ازدواج از نظر اجتماعی  ، زمانی اتفاق می افتد که یکی از زوجین دیگری را ترک کند .

طلاق از دید نظام حقوقی در گذشته

به نظر می رسد طلاق قدمتی به اندازه ازدواج دارد . حتی در کتاب های تاریحی مربوط قانون بابلی هاست، این حق را به مرد و بعضی شرایط هم به زن داده است.در قوانین یونان باستان هم مرد در هر زمان چه با دلیل و چه بدون دلیل می توانست همسرش را بدو هیچ گونه تشریفاتی طلاق بدهد .  در روم باستان طلاق ممنوع بود مگر در شرایطی که مرد خیانت زن را به اثبات می رساند و یا ثابت شود که به جان همسرس سوء قصد کرده است. اما در زمانی هم طلاق مطلق برای مرد بدون هیچ شرطی آزاد شد.

طلاق در اسلام چگونه است ؟

اسلام ازدواج پیوندی مقدس و آسمانی می دانند که به عنوان یک نهاد اجتماعی بر هر مسلمانی واجب است و به همین صورت در دین مقدس اسلام طلاق را امری منفور و زشت و ناپسند معرفی کرده است. بسیار توصیه شده است تا خانواده ها از طلاق پرهیز کنند . اما همین طور مصالح انسان را در نظر گرفته و توصیه کرده است که اکر مصلحت افراد ایجاب کند، فرد مهمتر بوده و طلاق مجاز است. بطور کلی می توان گفت که اسلام در واقع طلاق را مردود می دانند و توصیه می کند که همه تلاش در جهت انصرف از طلاق باشد. با این وجود در صورتی که ادامه یک زندگی مشترک کارکرد مناسبی نداشته باشد و زندگی خانوادگی را دچار اختلال کند طلاق به عنوان آخرین راه حل توصیه شده است .

طلاق چه تاثیری روی کودکان دارد ؟

در جهان کودکان زیادی هستند که در اثر طلاق از زندگی با یکی از والدین محرو می شوند و در صورت ازدواج هر یک از آن ها باید با خانواده ناتنی کنار بیایند. و اکثر این کودکان زیر پنچ سال هستند.

شما عزیزان می توانید جهت دریافت دریافت مشاوره تلفنی همه روز حتی در ایام تعطیل

با مرکز مشاوره تلفنی ایران تماس حاصل فرمایید.

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی هوشمند سراسری از طریق تلفن ثابت

با شماره تلفن 43 52 907 909  تماس برقرار کنید.

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی با شماره تلفن بالای صفحه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از طریق تلفن همراه

تماس از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

شماره