صفحه اصلی / مشاوره خانواده / مشاوره خانواده در کوهرنگ

مشاوره خانواده در کوهرنگ

مشاوره خانواده در کوهرنگ

مشاوره خانواده در کوهرنگ : مشاوره خانواده دارای زیر مجموعه های زیادی می باشد. یکی از این زیر شاخه ها مشاوره کودک و خانواده می باشد. در ادامه شما را با این مبحث بیش تر آشنا خواهیم کرد.

ابتدا باید از خودمان بپرسیم مشاوره کودک چیست؟ آیا مشاوره کودک برای تربیت کودک ضروری است؟  در ابتدا با مفهوم واژه تربیت را باید بدانیم. تربیت در واقع به معنی آموزش و پرورش کودک با استفاده از اصول فرهنگی است. زمانی که والدین تلاش می کنند تا فرزند خود را تربیت کنند در واقع سعی دارند به فرزندان خود شیوه درست زندگی کردن را آموزش می دهند. آن ها به فرزندان خود می آموزند تا چطور رفتار کنند و کنند و یا چطور درست و اصولی فکر کنند و تصمیم بگیرند. لذا زمانی که والدین در برابر کودک احساسات خود را کنترل می کنند بهتر قادر به مدیریت شرایط خواهد بود.  به این صورت کودک را طوری آموزش دهد که در برابر مشکلات آینده کاملا درست و اصولی با آن روبرو شوند. کودکان در سن پایین خیلی از والدین خود تاثیر می گیرند. بنابراین والدین باید با کمک گرفتن از مشاورین خوب و متخصص به فرزندان خود کمک کنند.

مشاوره خانواده در کوهرنگ
مشاوره خانواده در کوهرنگ

نکاتی برای تربیت کودک

قبل از این که درباره روش های درست تربیتی  حرف بزنیم لازم است مقداری هم درباره کنترل خشم والدین هنگام گفتگو با کودکان صحبت کنیم. به تجربه ثابت شد افرادی که هنگام صحبت با فرزندان شان قادر هستند خشم خود ر ا کنترل کنند، نه تنها قثادر هستند در تربیت فرزندان خود بهتر عمل کنند بلکه زندگی شادتری خواهندداشت. هرچند گنترل خشم در هنگام عصبانیت کار بسیار سختی است اما در صورتی که اصول آن را بدانیم قطعا انجام آن کار غیر ممکنی نیست.

حال سوال این است که در هنگام خشم چطور باید رفتار کرد؟ خشم یک واکنش طبیعی و دفاعی در برابر غم، درد و . . . است. همین کافی است که اجازه ندهید تخت تاثیر احساساتتان قرار بگیرید.در این صورت است که قادر هستید خشم خود را کنترل کنید.

یک سوال دیگر، وقتی کودک بد رفتاری می کند چطور باید رفتار کرد؟ بسیاری از والدین رفتار های نادرست کودک را نادیده می گیرند. اشتباه والدین برای تربیت کودک از همین نادیده گرفتن شروع می شود. فرزندان همیشه به راهنمایی پدر و مادر خود نیاز دارند. هنگامی که این راهنمایی با خشم باشد، کودک هرگز آن را نمی پذیرد.

  زمانی که قصد دارید رفتار فرزند خود را تغییر دهید و یا از او بخواهید تغییراتی در خود ایجاد کند لازم است اول تغییراتی در رفتار خودتان ایجاد کنید. از نظر علم روانشناسی شما قادر به تغییر و کنترل هیچ کس جز خودتان نیستید. به همین دلیل است که شما زمانی که در خودتان تغییر ایجاد می کنید فرزندتان با الگو قرار دادن شما رفتارش را تغییر می کند. البته این به این معنی نیست که شما هرگز از کارها نادرست فرزندتان عصبانی نشوید و یا در مقابل رفتا نادرست آنها را تنبه نکنید. منظور ما این است که این کارها را در زمانی که خشم خود را کنترل نکردید این کار ها را انجام ندهید.

راه های تربیت فرزند با استفاده از علم روانشناسی

شاید بهترین روش برای تربیت کودک استفاده از علم روانشناسیکودک و و روش خود کنترلی است. این شیوه همان روشی است که هم اکنون بسیاری از آن استفاده می کنند و از نتیجه آن هم راضی هستند.

تاثیرات رفتار پدر و مادر روی تربیت کودک

معمولا کودکان رفتار های عاطفیخود را از والدین خودشان الگو برداری می کنند.مثلا اگر شما از گروه افرادی هستید که هنگام بحث و یا دعوا وسایل را پرت کنید و در را محکم به هم بزنید. و یا در زمان ناراحتی سر همسرتان فریاد بزنید، فرزند شما نیر در آن لحظات در حال یاد گیری و الگو برداری از رفتار شماست. او نیز در هنگام ناراحتی از شما تقلید کرده رفتار شما را تکرار خواهد کرد. توجه داشته باشید که کودک شما آینه رفتار شماست.

شما عزیزان می توانید جهت دریافت دریافت مشاوره تلفنی همه روز حتی در ایام تعطیل

با مرکز مشاوره تلفنی ایران تماس حاصل فرمایید.

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی هوشمند سراسری از طریق تلفن ثابت

با شماره تلفن 43 52 907 909  تماس برقرار کنید.

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی مجدد تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از طریق تلفن همراه

تماس از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

شماره