صفحه اصلی / مقالات / نکاتی برای حفظ آرامش در خانه

نکاتی برای حفظ آرامش در خانه

نکاتی برای حفظ آرامش در خانه

ترس ، عدم اطمینان و آرام ماندن در خانه برای کاهش سرعت انتشار COVID-19 می تواند این احساس را برای خانواده ها سخت نگه دارد. اما مهم است که به کودکان کمک کنیم احساس امنیت کنند ، روال سالم را حفظ کنند ، رفتار خود را مدیریت کنند و انعطاف پذیری ایجاد کنند.

خطاب به ترس کودکان

کودکان از نظر جسمی و عاطفی به ایمنی به والدین خود اعتماد دارند. به فرزندان خود اطمینان دهید که شما در آنجا هستید و خانواده شما با هم این کار را می کنند.

به سادگی و صادقانه به سؤالات مربوط به بیماری همه گیر پاسخ دهید. در مورد هرگونه خبر هراسناک که می شنوند با کودکان صحبت کنید . خوب است که بگوییم مردم بیمار می شوند ، اما می گویند قوانین زیر مانند شستن دست و ماندن در خانه به خانواده شما کمک می کند تا سالم بماند.

احساسات فرزندتان را بشناسید. به عنوان مثال ، با آرامش ، “من می توانم ببینم که شما ناراحت هستید زیرا نمی توانید دوستان خود را در کنار هم قرار دهید.” راهنمایی سوالات می تواند به کودکان بزرگتر و نوجوانان کمک کند تا از طریق مسائل کار کنند. “” من می دانم ناامید کننده نیستم که نتوانیم حلق آویز کنیم. در حال حاضر با دوستان خود. چگونه فکر می کنید می توانید با آنها در ارتباط باشید؟ “)

مرکز مشاوره تلفنی مالیم گروه شما را در این مسیر کمک میکند

کافیست با شماره تماس مرکز مشاوره خانواده تلفنی گروه مالیم تماس حاصل فرمایید

و مشاوره های لازم رادریافت کنید

شماره تماس مر کز

9099075243

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره و بدون گرفتن کد

با عزیزان در تماس باشید. کودکان همچنین ممکن است نگران پدربزرگ و مادری باشند که به تنهایی زندگی می کنند یا یک خویشاوند یا دوست با خطر ابتلا به COVID-19 بیشتر است. گپ های ویدیویی می توانند به کاهش اضطراب آنها کمک کنند.

نحوه مدیریت احساسات را الگوبرداری کنید. از طریق نحوه مدیریت احساسات خود صحبت کنید. (“من از مادر بزرگ نگران هستم که نمی توانم به دیدار او بروم. بهترین کاری که من می توانم انجام دهم این است که بیشتر اوقات تلفنی با او چک کنم. یک یادآوری برای تلفن خود قرار می دهم تا صبح و بعد از ظهر با او تماس بگیرم تا این شیوع به پایان رسید. “)

قبل از ترک خانه برای کار یا موارد ضروری به فرزندتان بگویید . با صدای آرام و اطمینان بخش ، به آنها بگویید که کجا می روید ، چه مدت شما فرار می کنید ، چه زمانی باز خواهید گشت و برای حفظ امنیت قدم هایی برداشته اید.

منتظر بودن. به آنها بگویید که دانشمندان در تلاشند تا بفهمند چگونه می توانند به افرادی که مریض هستند کمک کنند و اوضاع بهتر خواهد شد.

آغوش اضافی ارائه دهید و بیشتر اوقات بگویید “دوستت دارم”.

کارهای روزمره را حفظ کنید

در طول همه گیری ، حفظ خواب و روالهای دیگر از همیشه مهمتر است. آنها تا به امروز احساس نظم ایجاد می كنند كه در یك زمان بسیار نامشخص اطمینان به عمل می آورند. همه کودکان ، از جمله نوجوانان ، از روالهایی بهره مند می شوند که قابل پیش بینی و در عین حال به اندازه کافی انعطاف پذیر برای رفع نیازهای فردی هستند.

ساختار روز. با استفاده از روال معمول ، برنامه های روزانه جدیدی را تنظیم کنید. در صورت امکان کار مدرسه را متلاشی کنید. کودکان و نوجوانان مسن تر می توانند در برنامه ها کمک کنند ، اما آنها باید از یک دستورالعمل عمومی پیروی کنند ، مانند:

کارهای روزمره از خواب بیدار ، لباس پوشیدن ، صبحانه و برخی از بازی های فعال در صبح ، به دنبال بازی آرام و میان وعده برای گذار به کارهای مدرسه.

ناهار ، کار ، ورزش ، برخی از وقت اجتماعی آنلاین با دوستان و بعد از ظهر کارهای خانه.

زمان خانواده و خواندن قبل از خواب.

یک کلمه در مورد زمان خواب

کودکان معمولاً در هر دوره استرس زا مشکل بیشتری با خواب دارند. سعی کنید کارهای روزمره معمولی در شب مانند کتاب ، برس ، تخت خواب را برای کودکان کوچکتر حفظ کنید. تا قبل از صبح یک تصویر خانوادگی در کنار تخت خود برای “عشق عشق قبل” بگذارید. وقت خواب می تواند برخی از کودکان و نوجوانان را تغییر دهد اما این ایده خوبی است که آن را در یک حد معقول نگه دارید تا چرخه خواب و بیدار نباشد. خواب کم ، یادگیری و مقابله با احساسات را به چالش کشیده تر می کند.به یاد داشته باشید تلفن های همراه و سایر دستگاه های تلفن همراه را یک ساعت قبل از خواب خاموش کنید .

از نظم و انضباط مثبت استفاده کنید

همه در طول بیماری همه گیر اضطراب و نگرانی بیشتری دارند. ممکن است کودکان کوچکتر کلماتی برای توصیف احساسات خود نداشته باشند. آنها بیشتر از طریق رفتار خود می توانند استرس ، اضطراب یا ترس خود را برطرف کنند (که به نوبه خود می تواند والدین را ناراحت کند ، خصوصاً اگر در حال حاضر استرس داشته باشند). کودکان و نوجوانان بزرگتر ممکن است بسیار تحریک پذیر باشند زیرا به موقع با دوستان از دست می دهند و برنامه های ویژه ای که لغو می شوند.

برخی از راه هایی که می توانید به فرزندان خود کمک کنید تا احساسات و رفتار خود را مدیریت کنند:

تغییر رفتار بد. بعضی اوقات کودکان بدلیل اینکه حوصله سر می کشند و یا بهتر نمی دانند ، بدرفتاری می کنند. چیز دیگری را برای انجام آنها پیدا کنید.

بازی خلاقانه. به فرزندان خود پیشنهاد دهید از روشهای سالم ماندن خانواده خود عکس بگیرید. یک کلاژ درست کنید و آن را آویزان کنید تا به همه یادآوری شود. یا ، یک قلعه یا قلعه سرپوشیده بسازید تا میکروب ها در معرض خلوت قرار بگیرند ، حیوانات یا اسباب بازی های مورد علاقه خود را وارد کنید.

توجه خود را مستقیم کنید. توجه – برای تقویت رفتارهای خوب و دلسرد کردن دیگران – ابزاری قدرتمند است. به رفتار خوب توجه کنید و به آن اشاره کنید ، ستایش موفقیت و تلاشهای خوب. توضیح انتظارات روشن به ویژه در مورد کودکان بزرگتر می تواند در این امر کمک کند.

از پاداش ها و امتیازات خود برای تقویت رفتارهای خوب (انجام تکالیف مدرسه ، کار ، همراهی با خواهر و برادر و غیره) استفاده کنید که به طور معمول در مواقع استرس زا کمتر دریافت نمی شود.

بدانید چه موقع پاسخ ندهید. تا زمانی که کودک شما کاری خطرناک انجام نمی دهد و به خاطر رفتار خوب توجه می کند ، نادیده گرفتن رفتار بد می تواند راهی مؤثر برای متوقف کردن آن باشد.

از وقتهای دور استفاده کنید این ابزار نظم و انضباط کار می کند بهترین های کودکان هشدار آنها را از زمان از اگر آنها را متوقف کند. به آنها یادآوری کنید که در کمترین کلمات – و با کمترین احساسات – در حد ممکن اشتباه کردند. سپس آنها را برای مدت زمان از پیش تعیین شده از وضعیت خارج کنید

حتی با همه افراد در خانه ، اوقات خاصی را با هر کودک اختصاص دهید. شما زمان را انتخاب می کنید ، و به فرزندتان اجازه می دهید فعالیت را انتخاب کند. فقط 10 یا 20 دقیقه توجه غیرقابل توجه شما ، حتی اگر فقط هر چند روز یکبار باشد ، برای فرزند شما معنی زیادی خواهد داشت. تلفن های همراه را خاموش یا خاموش نگه دارید تا حواس پرت نشوید.

از تنبیه بدنی خودداری کنید. لرزیدن ، ضربه زدن و سایر اشکال مجازات جسمی یا “بدنی” باعث صدمه می شود و مؤثر نیست. مجازات بدنی می تواند با گذشت زمان پرخاشگری را در کودکان افزایش دهد ، نتوانسته است به آنها بیاموزد که رفتار کنند یا خودکنترلی را تمرین کنند و حتی می توانند با نرمال تداخل کنند. رشد مغز. تنبیه بدنی ممکن است احساس امنیت و امنیت کودک را در خانه از بین ببرد ، که به ویژه اکنون مورد نیاز است.

مالیم گروه به والدین و مراقبان یادآوری می کند که هرگز کودک را تکان نخورند و فریاد نزنند ، این می تواند باعث صدمات و ناتوانی های دائمی و حتی منجر به مرگ شود. نکاتی درباره آرام کردن کودک بد بو و مشاوره برای مراقبینی که به یک نقطه شکست رسیده اند را می توان در اینجا یافت . اگر با نوزاد جدید خود در خانه دوست ، اقوام یا همسایه دارید ، به روشهایی که می توانید برای دستیابی به پشتیبانی در طول دوره انزوا فکر کنید ، فکر کنید.

مراقب خودت باش. مراقبان همچنین باید از نظر جسمی خود مراقبت کنند: سالم بخورید ، ورزش کنید و به اندازه کافی بخوابید . راه هایی برای رفع فشار و استراحت پیدا کنید. اگر بیش از یک والدین در خانه هستید ، در صورت امکان فرزندان خود را تماشا کنید.

به یاد داشته باشید که نفس بکشید. علاوه بر مراجعه به دیگران برای کمک ، AAP به والدین توصیه می کند احساس ناراحتی یا مخصوصاً استرس کنند ، سعی کنید فقط چند ثانیه از خود بپرسند:

آیا مشکل یک خطر فوری است؟

من فردا در مورد این مشکل چه حسی خواهم داشت؟

آیا این وضعیت دائمی است؟

در بسیاری از موارد ، جوابها باعث وحشت و انگیزه برای شلاق زدن جسمی یا كلامی در كودكان می شود.

مرکز مشاوره تلفنی مالیم گروه شما را در این مسیر کمک میکند

کافیست با شماره تماس مرکز مشاوره خانواده تلفنی گروه مالیم تماس حاصل فرمایید

و مشاوره های لازم رادریافت کنید

شماره تماس مر کز 9099075243

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره و بدون گرفتن کد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

open
open

تماس از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

شماره