صفحه اصلی / مقالات / نکاتی در مورد موفقیت در زندگی

نکاتی در مورد موفقیت در زندگی

نکاتی در مورد موفقیت در زندگی

نکاتی در مورد موفقیت در زندگی : اراده خود را تقویت کنید

در یک مطالعه طولانی مدت طولی ، روانشناسان به گروهی از کودکانی که توسط معلمان خود به عنوان بسیار باهوش شناخته شده بودند ، پرداختند. محققان دریافتند که چگونه این افراد در طول دوران کودکی و در بزرگسالی با هم اختلاف داشتند ، محققان دریافتند که افرادی که در نهایت موفق ترین زندگی بودند ، دارای برخی خصوصیات کلیدی هستند که افراد کمتر موفق غالباً آنها را انجام نمی دهند ، از جمله پشتکار و قدرت.

این خصوصیات تمایل دارند که بخشی از شخصیت کلی یک فرد باشند ، اما آنها همچنین چیزی هستند که می توانید آنها را بهبود بخشید. تأخیر تأخیر ، یادگیری دوام در مواجهه با چالش ها و انتظار برای پاداش کارهای سخت شما اغلب می تواند کلید موفقیت در زندگی باشد.

شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره تلفنی روانشنلسی از سراسر کشور با شماره

9099075243

از طریق تلفن ثابت و بدون پیش شماره تماس حاصل فرمایید

بنابراین ، برخی از استراتژی هایی که می توانید برای بهبود قدرت اراده خود استفاده کنید چیست؟

سعی کنید خود را منحرف کنید. به عنوان مثال ، اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید اما در سختی ماندن از میان وعده های مورد علاقه خود هستید ، پریشان کردن خود در لحظه های ضعف خود می تواند روشی مؤثر برای جلوگیری از وسوسه باشد.

تمرین. اراده چیزی است که می توانید بسازید ، اما به زمان و تلاش نیاز دارد. با دستیابی به اهداف کوچک که به قدرت رسیدن به آن نیاز دارند ، مانند اجتناب از میان وعده های قند ، شروع کنید. با ایجاد توانایی خود در استفاده از قدرت اراده خود برای دستیابی به چنین اهداف کوچک ، ممکن است دریابید که قدرت اراده شما هنگام کار روی اهداف بسیار بزرگتر نیز قوی تر است.

روی انگیزه های ذاتی متمرکز شوید

چه چیزی بیشترین انگیزه را برای شما ایجاد می کند؟ آیا می فهمید که وعده پاداش های خارجی شما را برای رسیدن به اهداف خود باز می دارد یا اینکه این انگیزه های شخصی تر و ذاتی هستند که احساس الهام بخش را حفظ می کنند؟

در حالی که جوایز بیرونی مانند پول ، جوایز و سایر محرک های خارجی می تواند کمک کننده باشد ، بسیاری از افراد در هنگام انجام کارها برای رضایت شخصی ، بیشترین انگیزه را پیدا می کنند.

اگر کارهایی انجام می دهید زیرا از آنها لذت می برید ، زیرا آنها را معنی دار می یابید ، یا به دلیل اینکه از دیدن اثرات کار خود لذت می برید ، پس از آن به انگیزه های ذاتی هدایت می شوید.

تحقیقات نشان داده است که در حالی که مشوقها می توانند پیش بینی کننده بهتر برخی از انواع عملکردها باشند ، اما محرکهای ذاتی تمایل به پیش بینی کیفیت عملکرد بهتر دارند. 5

اگرچه این افراد اغلب انگیزه های خارجی را به وجود می آورند ، اما این انگیزه های داخلی هستند که افراد را برای حفظ رفتارهای جدید سوق می دهند.

بنابراین ، برای تقویت احساس انگیزه ذاتی چه کاری می توانید انجام دهید؟

خودتو به چالش بکش. افراد غالباً متوجه می شوند که دستیابی به هدفی که قابل دستیابی باشد اما لزوماً آسان نیست ، راهی عالی برای افزایش انگیزه برای موفقیت است. چالش ها می تواند شما را به یک کار علاقه مند کند ، عزت نفس شما را بهبود ببخشد و بازخورد هایی را در زمینه هایی که می توانید در آنها بهبود ببخشید ، ارائه دهد. اگر خیلی راحت به نظر برسد یا کسل کننده باشد ، افراد تمایل به تعویق انداختن دارند زیرا علاقه ای به انجام آن ندارند. انتخاب چیزی که کمی چالش برانگیز باشد ، به ایجاد انگیزه در افراد کمک می کند تا شروع کنند – احساس مهیج است!

کنجکاو باشید به دنبال مواردی باشید که توجه شما را جلب کند و دوست دارید اطلاعات بیشتری در مورد آن کسب کنید.

کنترل را به دست گرفتن. اگر احساس نکنید که هیچ تأثیر واقعی روی نتیجه دارید ، می توانید با انگیزه ذاتی برای دستیابی به هدف دشوار باشید. به دنبال راه هایی باشید که بتوانید نقش فعالی داشته باشید.

از رقابت نترسید. ممکن است افراد دیگری در آنجا تلاش کنند تا به همان اهداف خود برسند ، اما این بدان معنی نیست که باید تسلیم شوید. پیشرفت یا سفر خود را با دیگران مقایسه نکنید. می توانید برای ایجاد انگیزه و الهام به دیگران نگاه کنید ، اما به یاد داشته باشید که همه ما مسیرهای مختلفی داریم.

صفات تغذیه ای مرتبط با پتانسیل بالا

روانشناسان مدتهاست که سعی در پیوند دادن صفات خاص یا خصوصیات شخصیتی به موفقیت در زندگی و کار دارند. مایرز-بریگز (MBTI) یک ارزیابی گسترده استفاده می شود که اغلب توسط شرکت های تجاری به متقاضیان کار روی صفحه نمایش مورد استفاده است. با این وجود ، مسئله این است که تحقیقات اغلب نشان نمی دهند که MBTI در واقع با عملکرد ارتباط دارد.

طبق برخی تحقیقات جدید ، برخی از صفات وجود دارد که به طور مداوم به موفقیت گره خورده اند. 7

محققان Ian MacRae و Adrian Furnham شش صفت اصلی را شناسایی کرده اند که می توانند در چگونگی عملکرد افراد در محل کار نقش داشته باشند. 8 این حال، آنها توجه داشته باشید که سطح مطلوب از این صفات وجود دارد. خیلی کم از این خصوصیات می تواند مانع موفقیت شود ، اما همین امر می تواند خیلی زیاد باشد.

اگر می خواهید یاد بگیرید که چگونه در زندگی موفق باشید ، چه کاری می توانید برای پرورش این صفات اصلی در نظر بگیرید:

وجدان کاری

افراد با وجدان اثر اقدامات خود را در نظر می گیرند. آنها همچنین در نظر می گیرند که دیگران چگونه واکنش نشان دهند و احساس کنند.

شما می توانید این ویژگی را توسط:

در مورد عواقب اعمال فکر کنید

با در نظر گرفتن دیدگاه افراد دیگر

پذیرش ابهام

زندگی پر از موقعیت هایی است که همیشه مشخص نیست. افرادی که پتانسیل زیادی برای موفقیت دارند ، بهتر می توانند این ابهام را بپذیرند. آنها به جای اینکه سفت و سخت و انعطاف پذیر نباشند ، وقتی غیر منتظره به سر راه خود بیایند ، آماده سازگاری هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

open

تماس از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

شماره