صفحه اصلی / مقالات / بهترین راه برای نظم دادن به فرزند من چیست؟

بهترین راه برای نظم دادن به فرزند من چیست؟

بهترین راه برای نظم دادن به فرزند من چیست؟

بهترین راه برای نظم دادن به فرزند من چیست؟فرزندان سالم > زندگی خانوادگی > پویایی خانواده > ارتباطات و نظم و انضباط > بهترین راه برای نظم دادن به فرزند من چیست؟
زندگی خانوادگی
نظم و انضباط دختر
به عنوان والدین ، ​​یکی از شغل های شما برای آموزش فرزندتان به رفتار است. این شغلی است که به زمان و صبر نیاز دارد. اما ، این به یادگیری راهبردهای نظم و انضباطی مؤثر و سالم کمک می کند.

در اینجا چند نکته از آکادمی اطفال در مورد بهترین راههای کمک به فرزندتان برای یادگیری رفتار قابل قبول در هنگام رشد ، آورده شده است.

نکاتی برای حفظ آرامش در خانه

10 استراتژی انضباط سالم که کار می کنند

مالیم گروه استراتژیهای نظم و انضباط مثبت را پیشنهاد می کند که به طور مؤثر به کودکان می آموزد که رفتار خود را مدیریت کنند و ضمن ارتقاء رشد سالم ، از آسیب در امان بمانند. این شامل:

نشان بدهید و بگویید. کودکان را از اشتباه با کلمات و اعمال آرام یاد بگیرید. رفتارهایی را که دوست دارید در فرزندانتان مشاهده کنید ، الگوبرداری کنید.

محدودیت ها را تعیین کنید قوانینی روشن و منسجم داشته باشید که فرزندان شما می توانند از آنها پیروی کنند. حتماً این قوانین را با اصطلاحات متناسب با سن توضیح دهید که آنها می توانند درک کنند.

مرکز مشاوره تلفنی مالیم گروه شما را در این مسیر کمک میکند

کافیست با شماره تماس مرکز مشاوره خانواده تلفنی گروه مالیم تماس حاصل فرمایید

و مشاوره های لازم رادریافت کنید

شماره تماس مر کز

9099075243

تماس از طریق تلفن ثابت بدون پیش شماره و بدون گرفتن کد

عواقب بدست آورید اگر رفتار نکنند ، با آرامش و قاطعانه عواقب آن را توضیح دهید. به عنوان مثال ، به او بگویید که اگر او اسباب بازی های خود را انتخاب نکرد ، شما آنها را برای بقیه روز کنار می گذارید. آماده فوراً دنبال کنید. پس از گذشت چند دقیقه به آنها تسلیم نشوید. اما به یاد داشته باشید ، هرگز چیزی را که فرزندتان واقعاً به آن نیاز دارد ، مانند وعده غذایی ، از بین نبرید.

آنها را بشنو گوش دادن مهم است. به فرزندتان اجازه دهید قبل از کمک به حل مسئله ، داستان را تمام کند. برای مواقعی مراقب باشید که رفتار نادرست الگویی داشته باشد ، مانند کودک شما حسادت می کند. با فرزند خود در مورد این موضوع صحبت کنید نه اینکه فقط نتیجه بگیرید.

به آنها توجه کنید. قدرتمندترین ابزار برای نظم و انضباط مؤثر توجه – تقویت رفتارهای خوب و دلسردی دیگران است. به یاد داشته باشید ، همه کودکان توجه والدین خود را می خواهند.

گرفتن آنها خوب است. كودكان باید بدانند كه چه كاری بد انجام می دهند – و چه كاری خوب انجام می دهند. به رفتار خوب توجه کنید و به آن اشاره کنید ، ستایش موفقیت و تلاشهای خوب. خاص باشید (برای مثال ، “وای ، شما کار خوبی انجام دادید و آن اسباب بازی را کنار گذاشتید!” ).

بدانید چه موقع پاسخ ندهید

تا زمانی که کودک شما کاری خطرناک انجام نداده و برای رفتار خوب توجه زیادی را به خود جلب می کند ، نادیده گرفتن رفتار بد می تواند راهی مؤثر برای متوقف کردن آن باشد. نادیده گرفتن رفتار بد همچنین می تواند عواقب طبیعی اعمال خود را به کودکان بیاموزد. به عنوان مثال ، اگر فرزند شما به طور منظم کوکی های خود را رها کند ، به زودی دیگر کلوچه دیگری برای غذا نخورد. اگر اسباب بازی خود را بیاندازد و بشکند ، دیگر نمی تواند با آن بازی کند. طولی نکشید که او یاد می گیرد کوکی های خود را رها نکند و با اسباب بازی های خود به دقت بازی کند.

برای دردسر آماده شوید . برای موقعیت هایی برنامه ریزی کنید که فرزند شما ممکن است در رفتار خود مشکل داشته باشد. آنها را برای فعالیتهای آینده و نحوه رفتار آنها بخاطر داشته باشید.

تغییر رفتار بد

. بعضی اوقات کودکان بدلیل اینکه حوصله سر می کشند و یا بهتر نمی دانند ، بدرفتاری می کنند. چیز دیگری را برای انجام فرزندتان پیدا کنید.

هم کردن پاسخ . زمان از می تواند به ویژه زمانی مفید یک قاعده مشخص شکسته است. این ابزار نظم و انضباط به بهترین وجه کار می کند با هشدار دادن به کودکان که اگر متوقف نشوند ، وقت خود را تعطیل می کنند و به آنها یادآوری می کنند که در حداقل کلمات – و با کمترین احساسات – اشتباه ممکن است مرتکب اشتباه شوند و آنها را از وضعیت قبل خارج کند. طول مدت زمان (1 دقیقه در هر سال سن قانونی خوب است). با کودکانی که حداقل 3 سال سن دارند ، می توانید به فرزندانشان اجازه دهید به جای تعیین یک تایمر ، وقت خود را صرف کنند. فقط می توانید بگویید: “وقت خود را احساس کنید و احساس کنترل کنید دوباره به خانه برگردید.” این استراتژی ، که می تواند به کودک در یادگیری و تمرین مهارت های خودمدیریتی کمک کند ، برای کودکان بزرگتر و نوجوانان نیز مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

open
open

تماس از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

شماره