صفحه اصلی / مشاوره خانواده / شماره مشاور خانواده 24 ساعته

شماره مشاور خانواده 24 ساعته

شماره مشاور خانواده 24 ساعته تلفنی رایگانزمانی که به افزایش آگاهی و آموزش مردم در مورد رفتار آسیب رساندن به خود و چگونگی ارتباط آن با سایر اختلالات سلامت روان اختصاص دارد.

بسیاری از باورهای غلط رایج در ارتباط با خودآزاری وجود دارد.

درک محرک‌های زمینه‌ای و دلایل مرتبط با این رفتار می‌تواند به دیگران کمک کند چرا این اختلال بسیار مهم است و چرا افراد باید فوراً به دنبال سلامت حرفه‌ای باشند.

خودآزاری چیست؟

حذف هرگونه تصور غلط در مورد حقایق مربوط به این رفتار ضروری است.

خودآزاری که به طور رسمی به عنوان خود آسیبی غیر خودکشی شناخته می شود،

عمل عمدی ایجاد درد فیزیکی برای خود بدون قصد خودکشی است. بریدن، سوزاندن، کوبیدن سر، چیدن زخم و سوزاندن روش های متداول رفتار آسیب رساندن به خود هستند.

مطالعات کنونی نشان می‌دهد که تقریباً 4 درصد یا بیشتر از جمعیت خود آسیب می‌زنند و تا 14 درصد از نوجوانان ممکن است این رفتار را انجام دهند.

بهترین شماره مشاور خانواده 24 ساعته

این رفتار معمولاً با اختلالات خوردن، اختلال شخصیت مرزی و اختلالات سوء مصرف مواد همراه است.

چرا افراد درگیر خودآزاری می شوند؟

برای احساس درد: بسیاری از افراد رفتارهای خودآزاری را به عنوان راهی برای تجربه درد فیزیکی در زمانی که از نظر عاطفی بی حس هستند، انجام می دهند.

افرادی که سابقه تروما یا سوء استفاده دارند اغلب احساس بی‌حسی می‌کنند تا از خاطرات و احساسات درونی جلوگیری کنند.

با گذشت زمان، این بی حسی می تواند مانند یک گودال خالی در ته شکم فرد باشد و آنها مشتاق احساس برخی از احساسات یا احساسات هستند.

خودآزاری به افراد این امکان را می دهد که دوباره احساس کنند.

القای تنبیه: افرادی که رفتارهای خودآزاری انجام می دهند اغلب احساس گناه یا بی ارزشی می کنند.

ارزش خود پایین آنها ممکن است از تجربیات گذشته مانند قلدری، رها شدن، ضربه روحی، یا تنهایی ناشی شود و در نتیجه، اغلب احساس می کنند که به اندازه کافی خوب نیستند که به آنها تعلق داشته باشند.

کسانی که با اختلالات خوردن، اختلال مصرف مواد یا اختلال سلامت روان دست و پنجه نرم می کنند، ممکن است به دلیل این اختلالات زمینه ای احساس گناه کنند،

شماره مشاور خانواده 24 ساعته رایگان

به خصوص اگر به درستی درمان نشوند.

رفتارهای خودآزاری ابزاری برای تنبیه برای رهایی افراد از «گناه»شان است.

برای منحرف کردن تمرکز از احساسات ناخواسته: بسیاری از افرادی که درگیر خودآزاری هستند، به عنوان راهی برای اجتناب از احساسات درونی، تمایلات تکانشی شدیدی را برای بریدن تجربه می‌کنند.

آنها ممکن است اضطراب، غم، تنهایی، عصبانیت و سایر احساسات ناخواسته منفی را تجربه کنند.

آنها ممکن است خاطرات و فلاش بک های ناخواسته را تجربه کنند، و به جای اینکه پشت سرشان بنشینند و مهارت های مقابله ای سالم را تمرین کنند.

آسیب رساندن به خود می تواند یک حواس پرتی آسان باشد. برای این افراد، خودآزاری راهی برای فراموش کردن احساسات دردناک یا خاطراتی است که به سطح می‌آیند.

برای تنظیم احساسات درونی: رفتارهای خودآزاری اغلب راهی برای افراد برای خروج موقت از احساساتی است که قادر به کنار آمدن با آنها نیستند یا از عهده آنها بر نمی آیند.

ایجاد درد فیزیکی راهی زودگذر برای فرار از واقعیت و بیان احساسات درونی است.

مشاور حل مشکلات خانوادگی تلفنی

خودآزاری موجی از اندورفین ها را آزاد می کند که باعث ایجاد حس سرخوشی و آرامش می شود.

این حالت موقتی به سرعت با احساس گناه و شرم جایگزین می شود و در نتیجه احساسات درونی منفی بیشتری ایجاد می کند که می تواند یک نیروی محرکه قوی برای ادامه چرخه آسیب به خود باشد.

مقاله پس از درج آگهی ادامه دارد

افراد برای توجه به رفتارهای خودآزاری نمی پردازند.

آنها همچنین به ندرت تلاش مستقیمی برای خودکشی می کنند، اگرچه برخی از افرادی که به خود آسیب می زنند با افکار یا رفتارهای خودکشی نیز دست و پنجه نرم می کنند.

چرا باید برای آسیب رساندن به خود به دنبال درمان حرفه ای باشید؟

خودآزاری یک مکانیسم مقابله ای ناسالم برای غلبه بر محرک های زمینه ای است که احساس درد، گناه و شرم را برانگیخته است.

مشاوره روانشناسی خانواده آنلاین

به احتمال زیاد، افراد با اختلالات بهداشت روانی تشخیص داده نشده دست و پنجه نرم می کنند که ممکن است بدون درمان مناسب بدتر شوند.

اگرچه افرادی که به خودآزاری می پردازند لزوماً قصد خودکشی ندارند، اما نرخ خودکشی در آینده در این جمعیت تا شش ماه پس از این رفتارهای خودآزاری بیشتر است.

درمان حرفه‌ای می‌تواند به این افراد کمک کند تا با توسعه مهارت‌های مقابله‌ای سالم، احساسات خود را مدیریت کرده و بر جنگ‌های درونی خود غلبه کنند.

هدف درمان نه تنها جلوگیری از انجام رفتارهای خودآزاری افراد است، بلکه درمان هر گونه اختلال روانی زمینه ای و جلوگیری از اقدام به خودکشی در آینده است.

هدف نه تنها نجات جان ها بلکه بازگرداندن حس هدف و احساس خوشبختی در هر فردی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

open
open

تماس از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

شماره