صفحه اصلی / مقالات / علایم سرطان سینه زنان

علایم سرطان سینه زنان

علایم سرطان سینه زنان و مشاوره پزشکی آنلاین تلفنی آگاهی از سرطان سینه است، یک کمپین سالانه برای افزایش آگاهی در مورد این بیماری و سلامت پستان. سرطان سینه دومین سرطان شایع در بین زنان در ایالات متحده است (برخی از انواع سرطان پوست شایع ترین هستند).

در حال حاضر، میانگین خطر ابتلای یک زن در ایالات متحده به سرطان سینه در طول زندگی خود حدود 13 درصد است.

این بدان معناست که از هر 8 احتمال ابتلای او به سرطان سینه، 1 است.

برآوردهای انجمن سرطان آمریکا برای سرطان سینه در ایالات متحده برای سال 2020 عبارتند از:

حدود 276480 مورد جدید سرطان سینه مهاجم در زنان تشخیص داده می شود.

حدود 48530 مورد جدید سرطان درجا (CIS) تشخیص داده خواهد شد (CIS غیر تهاجمی است و اولین شکل سرطان پستان است).

حدود 42170 زن بر اثر سرطان سینه خواهند مرد.

سرطان سینه یک تشخیص فیزیکی است و می تواند سلامت روان فرد را در طول بیماری تحت تاثیر قرار دهد.

مشاوره علایم سرطان سینه زنان

بسیاری از زنانی که به سرطان سینه مبتلا می شوند، سابقه خانوادگی سرطان سینه، سایر سرطان ها یا عوامل خطر ندارند. در نتیجه، این تشخیص می تواند غافلگیر کننده باشد.

آشفتگی عاطفی ناشی از آن می تواند بر سلامت جسمانی زنان و همچنین سلامت روانی او تأثیر بگذارد.

زنان مبتلا به سرطان سینه ممکن است شروع به بد خوردن کنند، به عنوان مثال، وعده های غذایی کمتری بخورند و غذاهایی با ارزش غذایی پایین تر انتخاب کنند.

شماره مشاور خانواده 24 ساعته آنها ممکن است ورزش خود را کاهش دهند. آنها ممکن است در خواب راحت شبانه مشکل داشته باشند. و ممکن است از خانواده و دوستان کناره گیری کنند.

در عین حال، این زنان ممکن است برای تسکین خود از الکل، سیگار، کافئین یا سایر مواد مخدر استفاده کنند.

عوارضی بر روابط

آشفتگی عاطفی ناشی از تشخیص سرطان سینه اغلب با پنج مرحله غم و اندوه (انکار، خشم، چانه زنی، افسردگی و پذیرش) قابل توضیح است.

هنگامی که زنان روند طولانی درمان را آغاز می کنند و به تشخیص خود می پردازند، اغلب با مشکلات جدیدی مواجه می شوند:

درد فیزیکی، عوارض جانبی درمان، خستگی، افسردگی، نگرانی و اضطراب. همه اینها می تواند بر روابط آنها با شریک زندگی، اعضای خانواده، همکاران و دوستان تأثیر بگذارد.

مشخصات علایم سرطان سینه زنان

بسیار رایج است که زنان به دلیل ترس از اینکه بار سنگینی خواهند شد، خود را از گروه حمایتی خود جدا می کنند.

برخی از زنان ممکن است مجبور شوند از محل کار خود مرخصی بگیرند زیرا درمان آنها فوق العاده شدید است.

سایر زنان ممکن است مجبور باشند مراقبت از کودکان مقرون به صرفه را پیدا کنند تا بتوانند در قرار ملاقات های پزشک خود شرکت کنند.

بسیاری از زنان به دلیل تشخیص خود به دلیل اعتماد به نفس پایین، این جرقه صمیمی را با شریک زندگی خود از دست می دهند.

برای زنان مهم است که بدانند سرطان سینه بدن آنها را تغییر داده و بر اعتماد به نفس و ارزش خود تأثیر می گذارد.

بسیاری از زنان ممکن است در مدت کوتاهی از تشخیص اولیه خود از مشاوره روابط به عنوان راهی برای درک روابط در حال تغییر خود بهره مند شوند.

اگرچه سرطان می‌تواند بر بسیاری از روابط تأثیر بگذارد، اما می‌تواند فرصتی برای نزدیک‌تر شدن به عزیزان و ملاقات با زنان جدید از طریق گروه‌های حمایت از سرطان سینه باشد.

اگر احساس کردید که منزوی شده اید و اعتماد به نفس خود را از دست داده اید، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که با یک درمانگر در مورد احساس خود صحبت کنید و این که چگونه می تواند بر روابط شما تأثیر بگذارد.

درمان و پیشگیری از سرطان سینه

روابط و حمایت یک جزء کلیدی برای درمان سرطان سینه است، در حالی که انزوا و روابط شکسته می تواند برای سلامت روان شما و سفر سرطان سینه مضر باشد.

افسردگی: عارضه جانبی نامرئی سرطان سینه

تقریباً 15 تا 25 درصد از افراد مبتلا به سرطان (میزان دو تا سه برابر بیشتر از جمعیت عمومی) از نظر بالینی به افسردگی قابل توجهی مبتلا می شوند که می تواند بر توانایی آنها برای عملکرد روزانه از جمله انجام درمان تأثیر بگذارد.

تحقیقات نشان می دهد که افسردگی همچنین می تواند بقای زنان را کاهش دهد. بر اساس یک تجزیه و تحلیل، میزان مرگ و میر در بیماران مبتلا به علائم افسردگی 26 برابر و در بیماران مبتلا به افسردگی اساسی 39 برابر بیشتر بود.

علائم افسردگی شامل تغییر در اشتها، تغییر در الگوهای خواب، احساس گناه، غم و اندوه، تحریک روانی حرکتی (درد، درد، انقباض عضلات و غیره)، از دست دادن علاقه به فعالیت های لذت بخش، تمرکز ضعیف و افکار خودکشی است.

ممکن است مفید باشد که با متخصص مراقبت های بهداشتی خود در مورد افسردگی صحبت کنید و در مورد احساسات یا علائم مربوطه صحبت کنید تا ارزیابی کنید که آیا به درمان نیاز دارید یا خیر.

مشاوره پزشکی آنلاین 24 ساعته

درمان افسردگی زودتر از دیرتر می تواند به جلوگیری از علائم کمک کند.

رابطه شما با بدنتان

پس از تشخیص سرطان سینه، رابطه زن با بدنش نیز ممکن است تغییر کند. در حالی که ماستکتومی نجات دهنده زندگی است، می تواند اعتماد به نفس زنان را کاهش دهد.

بر روابط آنها با جنسیت آنها تأثیر بگذارد و به سلامت روان کلی آسیب برساند.

شجاع بودن و مبارزه با بیماری با شیمی‌درمانی، پرتودرمانی و درمان هورمونی می‌تواند باعث آکنه ناخواسته، ریزش مو، کاهش وزن و عوارض جانبی پزشکی و در نتیجه مراجعه به بیمارستان شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

open
open

تماس از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

شماره