صفحه اصلی / مشاوره خانواده / مشاوره خانواده آنلاین رایگان

مشاوره خانواده آنلاین رایگان

مشاوره خانواده آنلاین رایگان

مشاوره خانواده آنلاین رایگان خانواده درمان ، همچنین به عنوان زوج و خانواده درمانی ، ازدواج و خانواده درمانی ، سیستم های خانواده درمانی و مشاوره خانوادگی به شمار می رود ، شاخه ای از روان درمانی است که با خانواده ها و زوجین در روابط صمیمی کار می کند تا تغذیه و توسعه را پرورش دهند. این تمایل دارد که تغییر در شرایط سیستم تعامل بین اعضای خانواده را مشاهده کند. این روابط خانوادگی را به عنوان یک عامل مهم در سلامت روان تأکید می کند.

مشاوره خانواده آنلاین رایگان
مشاوره خانواده آنلاین رایگان

مدارس مختلف درمانی خانواده به طور کلی اعتقاد دارند که صرف نظر از منشأ مشکل و صرف نظر از اینکه مشتریان آن را یک مسئله “فردی” یا “خانوادگی” در نظر می گیرند، خانواده ها در راه حل ها اغلب به نفع مشتریان است. این مشارکت خانواده ها معمولا با مشارکت مستقیم آنها در جلسه درمان انجام می شود. بنابراین مهارت های درمانگر خانواده شامل توانایی نفوذ به مکالمات به نحوی است که توانایی ها، خرد، و حمایت از سیستم گسترده را تحریک می کند.

مشاوره خانواده آنلاین رایگان در سال های اولیه در این زمینه، بسیاری از پزشکان خانواده را به روش باریک و سنتی، معمولا از جمله والدین و کودکان تعریف کردند. همانطور که زمینه تکامل یافته است، مفهوم خانواده به طور وسیع تر از نظر نقش و حمایت های بلند مدت و روابط بین افرادی است که ممکن است یا نمی توانند با خون و ازدواج رابطه داشته باشند.

چارچوب مفهومی توسعه یافته توسط متخصصین خانواده، به ویژه از نظریه پردازان سیستم های خانواده ، به طیف گسترده ای از رفتارهای انسانی، از جمله دینامیک سازمانی و مطالعه عظمت اعمال شده است .

مشاوره خانواده آنلاین رایگان مداخلات رسمی با خانواده ها برای کمک به افراد و خانواده هایی که انواع مختلفی از مشکلات را تجربه می کنند، بخشی از بسیاری از فرهنگ ها بوده اند، شاید در طول تاریخ. این مداخلات گاهی اوقات شامل مراحل رسمی یا مراسم رسمی می شوند و اغلب شامل خانواده های گسترده و همچنین اعضای غیر خانواده جامعه می باشند (به عنوان مثال Ho’oponopono ). پس از ظهور تخصص در جوامع مختلف، اغلب این مداخلات توسط اعضای خاصی از جامعه – به عنوان مثال یک رئیس ، کشیش ، پزشک و غیره – معمولا به عنوان یک تابع فرعی انجام می شود.

خانواده درمانی به عنوان یک تمرین متمایز حرفه ای در فرهنگ های غربی می توان استدلال کرد که ریشه های آن در جنبش های کاری اجتماعی قرن نوزدهم در انگلستان و ایالات متحده بوده است . به عنوان شاخه ای از روان درمانی ، ریشه های آن را تا اندازهای بعد تا اوایل قرن بیستم با ظهور جنبش راهنمایی کودک و مشاوره ازدواج می توان ردیابی کرد.

توسعه رسمی خانواده درمانی از دهه 1940 و اوایل دهه 1950 با تأسیس انجمن مشاوران ازدواج آمریکا (پیش از AAMFT ) در سال 1942 و از طریق کار پزشکان و گروه های مختلف مستقل – در ایالات متحده پادشاهی ( John Bowlby در درمانگاه Tavistock )، ایالات متحده ( دونالد دآیلا جکسون ، جان الدرکین بل، ناتان اکرمن ، کریستین مایدلفورت، تئودور لیجز، لیمان وین ، موری بون ، کارل ویتاکر ، ویرجینیا ساتری ، ایوان بسزمینگی ناگی ) و در مجارستان ، DLP Liebermann – که اعضای خانواده را برای مشاهده یا جلسات درمان دید.

در ابتدا تأثیر قوی از روانکاوی وجود داشت (اکثر بنیانگذاران اولیه زمینه زمینه روانکاوی دارند) و روانپزشکی اجتماعی ، و بعدها از نظریه یادگیری و رفتار رفتاری – و به طور قابل توجهی این پزشکان شروع به بیان نظریه های مختلف کردند در مورد ماهیت و عملکرد خانواده به عنوان یک نهاد که بیش از صرفا جمع کردن افراد بود.

مشاوره خانواده آنلاین رایگان تهران

این جنبش از ابتدای دهه 50 میلادی، از طریق کار انسان شناس گریگوری بتسون و همکارانش – جی هالی ، دونالد دی جکسون ، جان ویکلند ، ویلیام فرای و بعدا ویرجینیا ساتری ، ایوان بسزمینگی ناگی، پل واتزلاویک و دیگران، یک تقویت مهم را آغاز کرد. – در Palo Alto در ایالات متحده، که ایده های Cybernetics و تئوری سیستم های عمومی را به روانشناسی اجتماعی و روان درمانی معرفی می کند ، و مخصوصا بر نقش ارتباطات تمرکز می کند (نگاه کنید به پروژه بتسون ).

این رویکرد تمرکز سنتی بر روانشناسی فردی و عوامل تاریخی را شامل می شود که شامل عدالت و محتوا به اصطلاح خطی است و بر مبنای مکانیزم های بازخورد و هوموستاتیک و “قوانین” در تعاملات در اینجا و حال – به اصطلاح علیت و روند دایره ای – به نظر می رسید که مشکلات را حفظ کند یا تشدید کند، هرچند که علت اصلی آن باشد. (همچنین نگاه کنید به روانشناسی سیستم و درمان سیستمیک ).

مشاوره خانواده آنلاین رایگان این گروه نیز به طور قابل توجهی تحت تأثیر کار روانپزشک آمریکایی ، هیپنوتراپیست و درمانگر کوتاه ، میلتون هریکسون – مخصوصا استفاده نوآورانه از استراتژی هایی برای تغییر چنین تاثیری داشت به عنوان دستورالعمل های متناقض (همچنین نگاهی به روانشناسی معکوس ) .

اعضای پروژه بتسون (مانند بنیانگذاران تعدادی از مدارس خانواده درمانی، از جمله کارل ویتاکر ، موری بون و ایوان بسزورمنینی ناگی ) علاقه خاصی به علل احتمالی روانی اجتماعی و درمان اسکیزوفرنی داشتند ،مشاوره خانواده تلفنی رایگان به ویژه در شرایط از “معنی” و “عملکرد” ​​معانی و نشانه ها در سیستم خانواده. تحقیق روانپزشکان و روانکاویان لیمان وین و تئودور لیجز در زمینه ارتباطات و نقشهای (مثلا شبه متقابل، شبه خصومت، انحراف و ترس و وحشت) در خانواده های افراد مبتلا به اسکیزوفرنیا نیز با نظریه پردازان و متخصصین سیستم های ارتباطی تاثیر گذار بود.

موضوع مرتبط، به طور کلی در مورد اختلال عملکرد و روانپزشکی ، ” بیمار شناخته شده ” یا “ارائه مشکل” به عنوان یک تظاهرات یا جایگزینی برای مشکلات خانواده یا حتی جامعه است. (همچنین پیوند دوگانه را مشاهده کنید، رابطه خانوادگی .)

در اواسط دهه 1960 تعدادی از مدارس متمایز از خانواده درمانی به وجود آمد. از گروههایی که به شدت تحت تأثیر تئوریهای سایبرنیتی و سیستم قرار گرفتند ، درمان کمردرد MRI ، و کمی بعد، درمان استراتژیک ، درمان خانوادهی ساختمانی Salvador Minuchin و مدل سیستمهای میلان به وجود آمد .

تقریبا در واکنش به بعضی از جنبه های این مدل های سیستمیک ، رویکردهای تجربی ویرجینیا ساتری و کارل ویتاکر ، ساختارهای نظری را کاهش داد، و بر تجربه ذهنی و احساسات غیرقابل بیان (از جمله ناخودآگاه )، ارتباط معتبر، خودپنداره، خلاقیت، تعامل کل درمانگر ، و اغلب شامل خانواده گسترده است .

به طور همزمان و تا حدودی مستقل، درمان های مختلف بین نسلی از موری بوون ، ایوان بسورمنینی ناگی ، جیمز فرامو و نورمن پل انجام شد که نظریه های مختلف مربوط به انتقال سلامت و اختلال در زندگی بین نسل ها را ارائه می دهد اما معمولا با حداقل سه نسل یک خانواده (به صورت شخصی یا مفهومی)، به طور مستقیم در جلسات درمان، یا از طریق «تکالیف خانه» ، «سفر خانه» و غیره. خانواده درمان روان شناختی – که بیش از هر مدرسه دیگری از خانواده درمانی است.

مستقیما با روانشناسی فردی و ناخودآگاه در بستر روابط فعلی – از طریق تعدادی از گروه هایی که توسط ایده ها و روش های ناتان اکرمن ، و همچنین توسط مدرسه روابط شیء بریتانیا و کار جان بوولبی در رابطه با دلبستگی تحت تاثیر قرار گرفت، ادامه یافت.

مشاوره خانواده آنلاین رایگان درمان گروه چندگانه ، پیش از مداخله خانوادگی روانشناختی خانواده ، به عنوان بخشی از آن به عنوان یک روش جایگزین عملگرا بود، به ویژه به عنوان درمان اضطراب روانی با پایه های بیولوژیکی قابل توجه مانند اسکیزوفرنی و چیزی از یک چالش مفهومی به برخی از پارادایم های “سیستمیک” (و به طور بالقوه “خانواده متهم”) پاتوژنز که در بسیاری از مدل های غالب خانواده درمانی اشاره شده است.

در اواخر دهه 1960 و اوایل دهه 1970، توسعه شبکه درمان (که برخی از شبیه به شیوه های سنتی مانند Ho’oponopono ) توسط راس اسکک و کارولین Attneave، و ظهور درمان های زناشویی رفتاری (تغییر نام زوج های رفتاری در دهه 1990 ؛ همچنین مشاوره های ارتباطی ) و درمان خانواده رفتاری را به عنوان مدل در حق خود خود ببینید.

در اواخر 1970s، وزن تجربه بالینی – به ویژه در ارتباط با درمان اختلالات روانی جدی – منجر به تعدیل تعدادی از مدل های اصلی و تعدیل برخی از ریاست قبلی و خالق نظری شد. در ابتدای تدوین کلی ضوابط دقیق بین مدارس، با حرکت به سوی روابط نزدیک ، یکپارچگی و اکولایتیسم آغاز شد، هرچند در بعضی از مدارس، تعدادی از موقعیت ها وجود داشت.

این گرایش ها تحت تاثیر بحث های پر جنب و جوش در حوزه های مختلف و انتقادات از منابع مختلف، از جمله فمینیسم و بعد از مدرنیزم بود ، که در بخشی از حوادث فرهنگی و سیاسی زمان ها را منعکس می کرد و این ظهور را پیش بینی کرد (در دهه های 1980 و 1990 ) از رویکردهای سازنده گرا و ساختارگرایان اجتماعی “سیستم های پست” مختلف.

مشاوره خانواده آنلاین رایگان در حالی که در این زمینه هنوز بحث در مورد اینکه آیا یا به چه میزان، الگوی پارامترهای سیستمیک-سازنده و پزشکی-بیولوژیکی ضرورتا به یکدیگر متقابل بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از طریق تلفن همراه

تماس از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

شماره