صفحه اصلی / مشاوره خانواده / مشاوره خانواده در اذر شهر

مشاوره خانواده در اذر شهر

مشاوره خانواده در اذر شهر

مشاوره خانواده در اذر شهر: کمرویی و به چه کسی خجالتی میگوییم؟

اگر به انسان های اطرافتان توجه کرده باشین متوجه میشوید که ویژگی ای به نام خجالت وجود ندارد بلکه اینگونه افراد با فتارهای خاص و منحصر به فرد خود باعث همچین کلمه ای در ذهن ما میشود. اگر بخواهیم به ویژگی و واکنش هایی که اینگونه افراد از خود نشان میدهند بپردازیم به مواردی از قبیل:

  • سرخی صورت
  • قوز کردن
  • عرق کردن
  • عدم ارتباط چشمی
  • صدایی اهسته و ضعیف
  • خشک شدن اب دهان
  • طپش قلب

با این به نتیجه رسیده باشید که فردی به اسم خجالتی وجود ندارد.این گونه افراد تصور میکنند که تمام افرادی که با انها در ارتباط هستند به ویژگی های فوق توجه دارند و با شناسایی ان ها به خجالتی بودن فرد پی میبرند.اما نکته ای که در این جا وجود دارد و باید به ان پرداخت این است که اطرافیان شما شاید 10 درصد این ویژگی ها را شناسایی می کنند و این شما هستید که باعث بروز همچین کلمه ای در ذهنشان میشوید.باید به ذهن بسپارید که با تغییر عادات و رفتارهای خود میتوان همه غیر ممکن ها را ممکن کرد.

شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره خانواده تلفنی از سراسر کشور با شماره

43 52 907 909

از طریق تلفن ثابت و بدون پیش شماره تماس حاصل فرمایید

ریشه خجالتی و کم رویی کجاست؟

باید به این باور برسیم که ریشه ان در ذهن ما وجود دارد.چیزی که همیشه از ان فرار میکنیم در حالی که باید از مغزمان شروع کنیم.این ذهن ماست که تصمیم میگیرد در شرایط مختلف از زندکیمان چه واکنشی نشان دهد.بیشتر این مواقع درحالیست که ما با فردی از جنس مخالف خودمان روبه رو میشویم یا در برابر عده ای میخواهیم سخنرانی کنیمیا در زمانی که کسی از ما انتقادی میکند این احساس غلط سراغ ما میاید.

مشاوره ی خانواده در اذر شهر

چگونه باید ان را درمان کرد؟

به طور کلی با مراجعه به مباحث علمی و نکاتی که درباره مغز گفته شده است میتوان برای درک بهتر این قضیه به انها اشاره کردکه مغز ما از میلیلارد سلول عصبی که نرون نامیده میشود تشکیل شده است که هر کدام از انها با صد یا هزار سلول عصبی مجاور در ارتباط هستند

این موضوع مارا به این نتیجه میرساند که تمام فعالیت های مغز ناشی از تعامل این مدارهاست.پس برای اینکه ما رفتارجدیدی که ان را میپسندیم و میل به انجام ان به طور مداوم داریم باید ان را تبدیل به عادت کنیم .

چرا که برای کاهش مصرف انرژی مغز باید رفتار دلخواه را دفعات متوالی برای خود تکرار کنیم تا این رفتار به عادت تبدیل شود.

چرا کمرویی و خجالت خوب نیست؟

با نگاهی به اطرافیان و جامعه ای کهدر ان قرار داریم متوجه ان میشویم که در هر ثانیه در این کره خاکی اتفاقات بزرگ و ضرر و زیان های بسیار زیادی رخ میدهد که دراین بین به طرز عجیبی کلمه خجالت دیده میشود.

این مسیله بسیار دردناک خواهد بود هنگامی که به مشکلاتی که به وجود می اورد تفکر کنیم.پس میتوان گفت موضوعی بس مهم و حیلاتی است که باید در جهت درمان ان شتافت .

نکته ای که دراین جا قابل بحث است باید به ان توجه نمود این است انسان اکثرا برالی خود ارزش قایل نمیشوند و این دید انهاست که باعث میشود خود را پایین تر از دیگران تصور کنند و با تمرکز کردن بر نقطه ضعف هایشان باعث افت خود و فرورفتن در این باتلاق میشوند که در نهایت به مشکلات بزرگ منتهی میشود.

افرادی که خجالتی هستند بیشتر مورد اسیب دیگران قرار میگیرند.چرا که افرادی وجود دارند که به دنبال فرصتی هستند تا با حفظ منافع خود از دیگران سوئاستفاده کنند و از ان ها مانند عروسک خیمه شب بازی استفاده کنند.برای جلوگیری از این گونه پیش امد ها باید در قدم اول ذهنیت خود کار کرد تا بتوانیم رفتار ها را به عادت تبدیل کنیم .

شما عزیزان می توانید جهت دریافت دریافت مشاوره تلفنی همه روز حتی در ایام تعطیل

با مرکز مشاوره تلفنی ایران تماس حاصل فرمایید.

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی هوشمند سراسری از طریق تلفن ثابت

با شماره تلفن 43 52 907 909  تماس برقرار کنید.

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی با شماره تلفن بالای صفحه تماس بگیرید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از طریق تلفن همراه

تماس از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

شماره