صفحه اصلی / مشاوره خانواده / مشاوره خانواده در اهواز رایگان

مشاوره خانواده در اهواز رایگان

مشاوره خانواده در اهواز رایگان

مشاوره خانواده در اهواز رایگان و اینکه زمینه گسترده خانوادگی زمینه گسترده خانواده شامل خانواده فوری و شبکه پدربزرگ و مادربزرگ و سایر اقوام خانواده است.

برای دریافت مشاوره خانواده تلفنی با ما تماس حاصل فرمایید.

این مفهوم برای توضیح انتقال بین نسلی نگرش ها ، مشکلات ، رفتارها و سایر موضوعات استفاده می شود. کودکان و نوجوانان غالباً از خانواده درمانی بهره مند می شوند که شامل خانواده گسترده می شود.

تفاوت: تمایز به توانایی هر یک از اعضای خانواده برای حفظ احساس خویشتن ، در عین حال که از نظر عاطفی با خانواده متصل است ، اشاره دارد. یکی از نشانه‌های یک خانواده سالم ، ظرفیت آن است.

به اعضای مختلف اجازه تمایز قائل شود ، در حالی که اعضای خانواده هنوز هم احساس می کنند که در وضعیت خوب خانواده عضو هستند.

ارتباطات سه گانه نظریه سیستم های خانواده معتقد است که روابط عاطفی در خانواده ها معمولاً مثلثی است. هر زمان که دو عضو در سیستم خانواده با یکدیگر مشکل داشته باشند ، یک عضو سوم را به عنوان راهی برای تثبیت روابط خود “مثلث می کنند”.

مشاوره خانواده در اهواز رایگان تلفنی

مثلث های موجود در یک سیستم خانوادگی معمولاً به شکلی در هم تنیده می شوند که هموستاز خانواده را حفظ می کند. مثلث های خانوادگی مشترک شامل کودک و والدین او می شود. دو فرزند و یک والدین؛ پدر و مادر ، فرزند و مادربزرگ و مادربزرگ؛ سه خواهر و برادر؛ یا زن ، شوهر ، زن و شوهر

در اوایل دهه 2000 ، یک تئوری جدید سیستم ، چند سیستم درمانی (MST) ، در خانواده درمانی به کار رفته است.

بیشتر اوقات در یک خانه مستقر برای خانواده های کودکان و نوجوانان با اختلالات عاطفی جدی انجام می شود. MST اغلب به عنوان “رویکرد سیستم های زیست محیطی خانواده” شناخته می شود زیرا محیط زیست خانواده را مشاهده می کند.

مشاوره خانواده در اهواز رایگان متشکل از سیستم های مختلفی که خانواده و کودک با آنها تعامل دارند (به عنوان مثال خانه ، مدرسه و جامعه). مطالعات بالینی متعددی نشان داده است كه MST روابط خانوادگی ، كاهش علائم روانپزشکی در بزرگسالان و مصرف مواد ، افزایش حضور در مدرسه و كاهش میزان بازداشت.

مجدد برای نوجوانان را كه مشكل با قانون دارند ، بهبود بخشیده است. علاوه بر این ، MST می تواند قرار گرفتن در خانه از نوجوانان آشفته را کاهش دهد.

آماده سازی

در بعضی موارد ممکن است خانواده توسط پزشک متخصص اطفال یا سایر ارائه دهنده مراقبت های اولیه به متخصص در خانواده درمانی مراجعه کرده باشد.

تخمین زده می شود که حدود 50 درصد از مراجعه به مطب کودکان ، با مشکلات رشدی در کودکانی که خانواده هایشان را تحت تأثیر قرار می دهند ، ارتباط داشته باشد.

برخی پزشکان خانواده برای ارزیابی نیاز خانواده به درمان ، از لیست های علامت یا نشانگرهای روانشناختی استفاده می کنند.

در مورد كودكان و نوجوانان مبتلا به يك اختلال روانشناختي تشخيص داده شده ، در صورتي كه مسائل خانوادگي در طول درمان فردي به عنوان عوامل مؤثر شناخته شود ، ممكن است به درمان فرد اضافه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

open

تماس از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

شماره