صفحه اصلی / مشاوره خانواده / مشاوره خانواده در دشتستان

مشاوره خانواده در دشتستان

مشاوره خانواده در دشتستان

مشاوره خانواده در دشتستان : در گذر زمان در هر برهه زمانی همیشه نیاز به مشاور احساس شده است. و البته کودکان نیز از این مقوله مستثنا نبوده اند. لذا براب برطرف کردن این نیاز کودک وجود فردی متخصص و آگاه ضرورت دارد. این فرد کسی نیست جز یک روانشناسی توانمند و خبره کودک. این جاست که لزوم مشاوره کودک به شدت حس می شود. مشاوره کودک زیر مجموعه از مشاوره خانواده است که در ادامه به این موضوع می پردازیم.

در بعضی مواقع بخاطر نامناسب بودن برخورد و رفتار با کودک و با استفاده از روش های تربیتی نا درست والدین ممکن است باعث ایجاد و تداوم مشکلات شده و اختلالات متفاوتی را در کودکان ایجاد کند. پیشنهاد ما برای همه والدین این است که در صورتی که هر گونه مشکلی با کودک خود پیدا کردید و قادر به حل آن نبودیدحتما از یک مشاور کودک کمک گرفته و با شیوه های و راهکارهای درست و عملی جهت حل مشکل خود استفاده نمایید.

چگونه از مشاور کودک برای حل مسائل کودکم کمک بگیرم؟

مسائل بسیاری درباره کودک وجود دارد که اغلب والدین به سادگی از کنار آن رد می شوند.مسائلی که به سادگی به کوکمشاور کودک قابل حل است در حالی والدینآن را از امروز به فردا موکل می کنند و  در نتیجه حل آن سخت تر می شود. مانند:

  • لجبازی کودکان
  • پرخاشگری کودکان
  • اصرار ورزی کودکان (برای به دست آوردن چیزی)
  • بی ادبی کودکان و استفاده از کلمات بی ادبانه
  • بد رفتاری کودکان
  • و در آخر پیش فعالی کودکان که می توان آن را از مشکلات قرن یاد کرد

   و البته مشکلات تحصیلی که گریبانگیر بسیاری از کودکان و والدین آنان می باشد. از این دسته می توان به مشکلات دیگر مانند اختلالات یادگیریو ترس از مدرسه کودکان نیز نامبرد

مشاوره خانواده در دشتستان
مشاوره خانواده در دشتستان

لزوم مشاوره کودک و خانواده

اگر والدین از همان ابتدا به ضرورت مشاوره کودک پی ببرند و مشکلات در هر زمینه ای را آگاهانه با مشاور کودک در میان بگذارند البته هیچ یک از مسائلی که در بالا ذکر شده است پیش نخواهد آمد. کودک تا زمانی که کودک است میشود معایب را از بین برد و مانع بوجود آمدن مشکلات شد. درست مانند نهالی که تا وقتی هنوز نهالی بیش نیست انعطاف پذیر است.

نکاتی که باید در تربیت کودک به آن توجه کرد

در تربیت فرزند اصول و نکات زیادی وجود دارد. مانند کنترل احساسات والدین در تربیت فرزندان. اصل اول کنترل خشم است. تجربه نشان داده است افرادی که قادر به کنترل خشم و احساسات خود هستند به مراتب در تربیت فرزندان خود موفق تر بودند. و به همین نسبت زندگی شادتری دارمد.البته نا گفته نماند که کنترل خشم در مان خشم و عصبانیت کاری بسیار دشوار است.

روش های تربیتی با استفاده ار روانشناسی کودک

بدوم تردید شما قادر هستید از شیوه ها و متدهاییی استفاده کنید که حاصل تحقیقات علمی و پژوهشی روانشناسان کودکبوده و از متد خود کنترلی پیروی می کند و تسیاری از والدین از این شیوه استفاده کرده و نتیجه مطلوبی در تربیت فرزندان خود گرفتند.

تاثیر رفتار والدین بر کودکان

آم چه مسلما است والدین اولین الگو کودکان هسنند وو کودکان رفتار عاطفی خود را از والدین یاد می گیرند. اگر والدین در هنگام جر و بحث عادت به پرت کردن وسایل و یا کوبیدن در به هم دارند و یا فریاد کشیدن از کارهای معمول آنهاست قطعا فرزند شما هم همه این کارها را از شما تقلید می کند و شما هرگز نباید توقع فرزندی به دور از این رفتارها داشته باشید.

چگونه تفاهم والدین بر کودکان تاثیر میگذارد

کودک هر چیزی را از خانه و خانواده می آموزد. بنابراین اگر گودگ در همان ابتدا تفاهم و احترام والدین را ببیند، میآموزد چگونه به والدین خود احترام بگذارد. و باعث می شود تا راهنمایی های والدین را راحت تر بپذیرد.

 

شما عزیزان می توانید جهت دریافت دریافت مشاوره تلفنی همه روز حتی در ایام تعطیل

با مرکز مشاوره تلفنی ایران تماس حاصل فرمایید.

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی هوشمند سراسری از طریق تلفن ثابت

با شماره تلفن 43 52 907 909  تماس برقرار کنید.

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی با شماره تلفن بالای صفحه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از طریق تلفن همراه

تماس از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

شماره