صفحه اصلی / مشاوره خانواده / مشاوره خانواده در رینه

مشاوره خانواده در رینه

مشاوره خانواده در رینه

مشاوره خانواده در رینه:

نه گفتن

وقتی حرف از نه گفتن می شود اولین سوالی که پیش می اید این است که اصلا چرا باید نه بگوییم. در اکثر موارد گفتن بله اجباری موجب ان می شود که شما ضرر کنید و یا تحت فشار قرار می گیرید و شما از بله که به فرد مقابل گفته اید به طور کل پشیمان می شود. اگر از شما یک دفعه دیگر درخواستی بشود و شما می دانید با گفتن کلمه بله تحت فشار قرار می گیرید باید بگویید نه ولی چون شما توانایی نه گفتن را ندارید نمی توانید ان درخواست را رد کنید و شما اسیب می بینید از حرفتان. بعضی دیگر باوری غلط دارند که با گفتن کلمه نه دوستان و اشنایان ناراحت می شوند و از شما دور می شوند اما این باور به کلی غلط می باشد و بعضی از مواقع گفتن کلمه نه باعث نزدیکی شما به خانواده خود می شوند.

قاطع نه بگوییم

برای اینکه خیلی واضح جواب منفی خود را بیان کنید خیلی بهتر است که شما خیلی سریع و کوتاه نه خود را بگویید و باید قاطع باشید تا طرف با خود فکرنکند با اصرار می تواند نظر شما را عوض کند و برای مدتی به دنبال شما نباشد.

مشاوره خانواده در رینه
مشاوره خانواده در رینه

ارتباط ها با نه گفتن از بین نمی رود

می شود با نه گفتن هم ارتباطات را حفظ کرد اگر شما نگران هستید که با نه گفتن ارتباطات خود را از دست می دهید باید بتوانید که با روشی روشن و مناسب نه بگوییم تا بتوانیم رابطه هایمان را حفظ کنیم اگر شما می خواهید همان طور بالا گفتیم به خانواده خود نه بگویید باید انتظار از بین رفتن رابطه را نیز داشت پس سعی داشته باشید در این مواقع سریع و قاطع نه نگویید و با ارامش دلیل نه خود را توضیح دهید.

تاثیر ارتباطات غیرکلامی در گفتن نه

مطالعات نشان داده است که ارتباطات بین افراد جامعه بیشتر براساس ارتباطات غیرکلامی می باشد تا کلامی در جواب منفی سعی کنید از ارتباطات غیرکلامی استفاده کنید. حتی اگر امکان دارد روبروی فرد قرار بگیرید و با او تماس چشمی برقرار کنید.

تمرین با موقعیت های کوچک

افرادی که اصلا نمی توانند نه بگویند و می خواهند نه بگوید باید در اولین مراحل تمرین تمرین کند باید برای تمرین در موقعیت های کوچک نه بگوید برای مثال با دوستمان داریم جایی می روید و شما می خواهید بر گردید خانه و باید به دوست خود نه بگویید جوری که او بفهمد که شما نمی خواهید با ان بروید

در کجا باید نه بگوییم

الویت های نه گفتن نسبت به موضوعات بحث تعیین می شود هر چه بحث بزرگ تر الویت بالا تر است و شما باید بیشتر درباره حرف خود فکر کنید و هرچه موضوع جدی تر شما باید قاطع تر نه بگویید.

در کجا ها نه گفتن ضروری نمی باشد

متاسفانه بعضی از والدین فکر می کنند که فرزندان ان ها باید همیشه جواب نه بشنوند و آنها هستند

که باید برای فرزندانشان تعیین تکلیف کنند که چه کاری باید انجام دهند.

ین نوع نه از گفتن اصلا درست نمی باشد نیست. در برخورد با اعضای خانواده باید تا آنجا که امکان دارد حق انتخاب را به آنها دهیم و نباید صورت مکرر به آنها نه نگوییم.
وقتی بچه ها را بیش از اندازه محدود می کنیم و آنها را تحت کنترل خود در می آوریم تصور بدی از گفتن نه در ذهن ان ها ایجاد می شود که در بزرگسالی دچار مشکل خواهند شد.

درواقع از همان سنین کودکی باید به بچه ها آموزش نه گفتن را به درستی نشان داد.

 

شما عزیزان می توانید جهت دریافت دریافت مشاوره تلفنی همه روز حتی در ایام تعطیل

با مرکز مشاوره تلفنی ایران تماس حاصل فرمایید.

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی هوشمند سراسری از طریق تلفن ثابت

با شماره تلفن 43 52 907 909  تماس برقرار کنید.

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی مجدد تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از طریق تلفن همراه

تماس از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

شماره