صفحه اصلی / مشاوره خانواده / مشاوره خانواده در سعادت آباد آنلاین

مشاوره خانواده در سعادت آباد آنلاین

مشاوره خانواده در سعادت آباد آنلاین تلفنی 24 ساعته با بهترین مشاوره روانشناسی خانواده در سعادت آباد مرزها یک مفهوم ضروری برای ارزیابی و ارزیابی مجدد در هر مرحله از زندگی برای حفظ روابط سالم و ایمن هستند.

هنگامی که فردی به تازگی از درمان سوء مصرف مواد خارج می شود، مرزها بدون شک یکی از حیاتی ترین شیوه هایی است که باید به آنها تسلط پیدا کرد، به غیر از عدم استفاده فیزیکی از مواد مخدر یا الکل.

اصطلاح «مرز» توسط گوش شنوا هم به عنوان «محدودیت چیزی انتزاعی، به ویژه یک موضوع یا حوزه فعالیت» و هم «خطی که حد یک ناحیه را مشخص می‌کند» تعریف می‌کند.

خط جداکننده.» هنگام بحث از مرزها، هر دو تعریف ضروری و مرتبط هستند.

زیرا هر کدام انواع مختلفی از مرزها را تعریف می کنند.

یکی به مرزهای عاطفی و ذهنی اشاره دارد و دیگری مرزهای فیزیکی را مشخص می کند.

در حالی که مفهوم مرزها کاملاً شناخته شده است، این مقاله به بررسی این موضوع می‌پردازد که چگونه افرادی که اخیراً تحت درمان قرار گرفته‌اند.

مشاوره خانواده در سعادت آباد آنلاین 24 ساعته

می‌توانند مرزهایی را تعیین کنند و چگونه عزیزانشان می‌توانند در طول روند موازی بهبودی خود این کار را انجام دهند.

رفتن به درمان اختلال مصرف مواد می تواند یکی از سخت ترین و ترسناک ترین تصمیماتی باشد که یک فرد باید بگیرد. آنچه که مردم اغلب متوجه نمی شوند ترک درمان است معمولاً ترسناک ترین بخش است.

درک این که آن مرزها چیست و چه مرزهایی باید تعیین شوند، می‌تواند به افراد در انتقال به «عادی جدید» کمک کند. در زیر فقط چند مرز وجود دارد که باید برجسته شوند.

اگر ساکن غرب تهران هستید مشاوره خانواده در صادقیه آنلاین در خدمت شما می باشد

مرزهای فیزیکی

1. زندگی در خانه: هنگامی که فردی درمان را ترک می کند.

اغلب با بازگشت به خانه ای مواجه می شود که ممکن است بهترین شرایط زندگی را برای کسی که در مراحل اولیه بهبودی قرار دارد نداشته باشد.

بنابراین، برای فرد مهم است که مشخص کند زندگی فیزیکی خود در خانه پس از درمان چگونه خواهد بود. آیا با مصرف الکل یا داروهای بدون نسخه بدون قفل در خانه دیگران مشکلی ندارند؟

بهترین مشاوره خانواده در سعادت آباد آنلاین

آیا زندگی به تنهایی قبل از درمان باعث می شد آنها احساس انزوا و تنهایی کنند و در نتیجه آنها را به استفاده از مواد تحریک کند؟

اگر چنین است، ممکن است نیاز داشته باشند که محیط‌های زندگی آرام را جستجو کنند یا هم اتاقی پیدا کنند تا از این محرک جلوگیری کند.

2. سلامتی: گوش دادن به بدن خود نمونه ای از مرز فیزیکی است.

درک زمانی که بدن نیاز به خوردن، نوشیدن آب یا استراحت دارد، بخش مهمی از یک سبک زندگی سالم است که برای بهبودی زودهنگام کلیدی است.

کار بیش از حد، استراحت نکردن کافی، یا کم آبی بدن، همگی می توانند دلایلی باشند که باعث می شود فرد احساس خوبی نداشته باشد و در روال عادی استراحت کند.

بنابراین، فرد باید مرزهای فیزیکی آنها را شناسایی کند تا بتواند به درستی آنها را به خانواده، دوستان و حتی کارفرمای خود در میان بگذارد تا انتظارات از مرزها را از قبل مدیریت کند.

مرزهای ذهنی/عاطفی

1. ارتباط: زمانی که فردی تحت درمان است، 24 ساعته در دسترس همه افراد در زندگی نیست.

به محض اینکه فرد خارج می‌شود، با تلفن‌های همراه، پیامک، ایمیل و رسانه‌های اجتماعی که خارج از «حباب» درمان در اختیار دارد، این وضعیت تغییر می‌کند.

مشاور حل مشکلات خانوادگی تلفنی

با این حال، در دسترس بودن 24 ساعته می‌تواند طاقت‌فرسا باشد و بر سلامت روان هر کسی تأثیر بگذارد.

برای تعیین حد و مرزها، فردی که درمان را ترک می‌کند باید سؤالات زیر را از خود بپرسد: «در چه مرحله‌ای دیگر به پیامک پاسخ نمی‌دهم؟» “از چه پلتفرم های رسانه های اجتماعی استفاده خواهم کرد؟

چه افرادی را که دیگر به سفر بهبودی من خدمت نمی کنند، مسدود یا قطع خواهم کرد؟

همچنین ضروری است که این مرزها با دوستان، عزیزان و همکاران به منظور مدیریت انتظارات ارتباط برقرار کنند.

اگر مردم نمی توانند این مرزها را رعایت کنند، ممکن است زمان آن رسیده باشد که ببینیم آیا آنها برای این سبک زندگی جدید مناسب هستند یا خیر.

2. روابط: تشخیص اینکه فرد چه چیزی را در یک رابطه (خانوادگی، عاشقانه یا دوستی) می‌پذیرد و نمی‌پذیرد، قبل از ترک درمان مهم است.

مرکز مشاوره روانشناس خانواده سعادت آباد

اول، فردی که درمان را تکمیل می کند باید مشخص کند که چه افرادی را می خواهد در زندگی خود ادامه دهد.

در مرحله بعد، آنها باید تفاوت بین مشکل خود و شخص دیگری را درک کنند و مرز بین این دو را تعیین کنند.

این اغلب چالش برانگیزترین مرز برای شناسایی و تعیین است زیرا بسته به هر فرد در زندگی و احساسات مرتبط با آنها تغییر می کند.

مهم نیست که چه مرزهایی ایجاد شده است، هیچ کس نباید دستکاری شود، از آنها سوء استفاده کرد، مشاوره خانواده تلفنی وقتش را تلف کرد، یا اجازه داد کسی با بی احترامی با او صحبت کند.

مهم نیست که فرد در حال بهبودی چقدر نسبت به اعمال خود در حین استفاده فعال احساس گناه می کند، نیازی به جبران گذشته با عمل به عنوان کیسه بوکس برای دیگران پس از ترک درمان ندارد.

تشخیص اینکه چه کسانی باید به مرزهایشان احترام بگذارند و چه کسانی در زندگی جدیدشان معنادار نیستند.

مهم است، زیرا همه نمی توانند راضی باشند، و تلاش برای تطبیق دادن با همه تنها یک محرک خواهد بود.

مرزها برای خانواده ها

در حالی که برای فردی که درمان را ترک می‌کند ضروری است که مرزهای خود را بداند، در عین حال، باید در نظر داشته باشد

که قبل از دریافت درمان، زمانی که در اختلال مصرف مواد فعال بود، به احتمال زیاد مرزها شکسته شده و روابط به خطر افتاده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

open
open

تماس از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

شماره