صفحه اصلی / مشاوره خانواده / مشاوره خانواده در سيمرغ

مشاوره خانواده در سيمرغ

مشاوره خانواده در سيمرغ

مشاوره خانواده در سيمرغ : رازهای یک ازدواج موفق : شاید شما از کسانی باشید که قصد دارید به زودی ازدواج کنید و یا شاید هم سال ها از زندگی مشترک شما گذشته باشد. اما در هر صورت باید بدانید که آغاز یک زندگی مشترک و ادامه آن با پستی و بلندی هایی همراه هست که باید آ را تجربه کنید. ازدواج و زندگی مشترک دوره های پر از استرس، خستگی، و حتی دعوا با همسر و یا عدم برقراری ارتباط درست بخش لاینفک آن است. این مسائل و مشکلاتی است که ممکن است بعد از ازدواج برای شما هم اتفاق بیافتد. دستیابی به یک ازدواج موفق و پایدار مانند بسیاری از کارهای دیگر به تلاش و کوشش زیاد نیاز دارد. البته باید آگاه باشثید که منظور از وظایف هر یک از همسران تنها شستشو و آشپزی و یا خرید مایحتاج منزل نیست. برای این که شما یک ازدواج موفق داشته باشید باید تلاش کنید که در حین شاد بودن بایدبرای شما راضایت بخش هم باشد.

مشاوره خانواده در سيمرغ
مشاوره خانواده در سيمرغ
  • عدم وابستگی

چیزی در فرهنگ ما ایرانیان کمتر به آن توجه می شود استقلال همسر است. یک از مهم ترین معیارهای رسیدن به یک ازدواج موفق استقلال و عدم وابستگی به همسر است. برای احساس خوشبختی در زندگی مشترک اول باید خودتان آدم شادی باشید. بنابراین زن و شوهر باید بدانند که باید یک زمانی را برای سرگرمی و یا انجام کارهای شخصی به خودشان اختصاص دهند. این زمانی که جدا از همسر می گذاریدباعث دلگرمی و شادی بیشتر شما می شود.از سوی دیگر وابستگی زیاد به همسر باعت می شود تا شما به عنوان یک شخص مستقل قادر به رشد و ترقی نخواهید بود و این شرایط باعث تضعیف شخصیت شما می شود.  استقلال سبب می شود تا وقتی کنار همسرتان هستید همیشه موضوعی برای صحبت و گفتگو داشته باشید. و در این صورت است که شما برای همسر خود شخصیتی قوی تر، سالم تر و جذاب تر خواهید داشت.

شنونده خوب باشد .

ضمن این که به همه خانم ها پیشنهاد می شود که خوب شنیدن را تمرین کنند ، به آقایان میز باید متذکر شویم که تلاش کنند مهارت خوب شنیدن را تمرین کنند و توجه به این خصیصه را فراموش نکنند. اولین و شاید به جرائت بتوان گفت تنها چیزی که یک زن از همسر خود می خواهد یک گوش شنواست. آقایان باید دقت کنند که گوش کردن با شنیدن فرق زیادی دارد. شنیدن فراتر از گوش کردن است، چرا که شنیدن یعنی گوش دادن حرف همسرتان با تمام وجود. شنیدن یعنی وقتی او حرف می زند دست از کار بکشید و به اونگاه کنید و پاسخ مناسب به او بدهد. یعنی از او تکرار حرفش را نخواهید.

  • یاد بگیرید مخالفت های همسرتان را بپذیرید .

زندگی مشترک خوب به معنی موافقت همسر به همه نظرات و برنامه ها نیست.

اکثر زوجینی که برای مشاوره به مراکز مشاوره مراجعه می کنند تصور می کنند

باید همه نظرات و دیدگاه هایشان  مشترک باشد.

اما آنچه مسلما است این که زوج ها باید در بعضی موارد با هم اختلاف نظر داشته باشند.

اختلاف در هر خانواده پدید می آید اما چیزی که مهم است این است که چگونه با این اختلافات برخورد کنید.

  • زبان قلبی همسر خودتان را بدانید.

بر اساس تحقیقات  علم روانشناسی هر یک از افراد شیوه و روش خاص خودشان را برای بر قراری دوارط عاشقانه به همسر خوددارد. زمانی که شما قادر به شناخت خصوصیت همسرتان را بدانید، رفتار و حرکات او برای شما زیبا و دوست داشتنی خواهد بود.مثلا شوهر در شستوشی ظروف و یا نگهداری فرزندان به خانم خانه کمک می کند و یا زن در اتو کردن پیراهن شوهر و یا درست کردن غذای مورد علاقه همسر تلاش می کند.و یا افرادی هستند که همه احساسات خود را  با کلام و یا شفر بیان می کنند. فهم همه این ها باعث یک زندگی موفق خواهد بود.

 

شما عزیزان می توانید جهت دریافت دریافت مشاوره تلفنی همه روز حتی در ایام تعطیل

با مرکز مشاوره تلفنی ایران تماس حاصل فرمایید.

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی هوشمند سراسری از طریق تلفن ثابت

با شماره تلفن 43 52 907 909  تماس برقرار کنید.

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی با شماره تلفن بالای صفحه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از طریق تلفن همراه

تماس از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

شماره