صفحه اصلی / مشاوره خانواده / مشاوره خانواده در شاهان دشت

مشاوره خانواده در شاهان دشت

مشاوره خانواده در شاهان دشت

مشاوره خانواده در شاهان دشت ، علل عدم تمرکز و حواس پرتی : همان گونه که همه شما هم تجربه کردید، معمولا تمرکز روی مسائلی که نیاز به دقت و تجزیه و تحلیل و یادگیری دارد بسیار سخت است اما برای بازی و تفریج تمرکز کردن کاری آسان و لذت بخش است.

اگر بخواهیم تمرکز را در لغت معنی کنیم ، تمرکز یعنی نگهداری و حفظ توجه کامل روی یک موضوع و یا مسئله ای خاص. با این تعریف متوجه می شوید که همه افراد قدرت تمرکز دارند.

اما باید توجه داشت که تمرکز امری نسبی است و هیچ کس نمی تواند ادعا کند که همه و در همه خال تمرکز دارد و حواسش کانلا جمع است. همان طور که برعکساین مطلب هم هست. یعنی کسی نمی تواند بگوید مطلقا بی حواس است. باید دقت کنید که انجام چند کار با هم و یا انجام کارهای سخت و خسته کننده ، استرس، گرسنگی و . . . باعث کاهش قدرت تمرکز در انسان می شود.

شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره خانواده تلفنی از سراسر کشور با شماره

43 52 907 909

از طریق تلفن ثابت و بدون پیش شماره تماس حاصل فرمایید

کارهای سخت و خسته کننده

در طور روز بعضی از کارهایی را که انجام می دهید جالب تر و سرگرم کننده تر از بقیه کارهاست. بنابراین طبیعی است که وقتی در حال انجام کارهای خسته کننده دو دشوار هستید تمرکز شما بیشتر مختل شده دچار حواس پرتی شوید. زمانی که بی حوصله هستید هرچیزی ممکن است تمرکز شما را از بین ببرد مانند یک تماس تلفنی. بنابر این در بین کار به خودتان استراحت بدهید و سعی کنید در هر زمان فقط یک کار را انجام دهید.

نگرانی و افکار آزار دهنده

زمانی که نگران هستید و افکارتان مشوش است کار کردن کار آسانی نیست. اگر شما از افرادی هستید که دائما به بچه هایتان و یا بحث های گذشته فکر می کنید بدانید که شما قادر نخواهید بود  در کار خود موفق باشید و یا روی کاری تمرکز کنید. زیرا این نوع افکار باعث برهم زدن تمکز می شود.

انجام کارهای متعدد در یک زمان

فرض کنید در حالی که کتاب می خوانید مشغول اشپزی هستید و در همان زمان به تلفن هم جواب می دهید و برای خرید مایحتاج منزل هم فهرست تهیه می کنید. ممکن است بگویید که دایما این کار ها را هم زمان انجام می دهید.

اما کمی بیشتر دقت کنید . تحقیقات نشانمی دهد هر بار که تمرکز تان را تغییر می دهیدزمانی را از دست خواهید داد تا روی موضوع دیگری تمرکز کنید. بنابراین انجام دا دن چند کار همزمان وقت بیشتری از شما می گیرد تا هر کار را مجزا انجام دهید.

گرسنگی و عدم تمرکز

باید بدانید زمانی سوخت کافی به موتور نرسد موتور کار نخواهد و غذا سوخت مغز است که اگر به مغز نرسد باعت عدم تمرکز می شود. پس اجاز ندهید گرسنگی قدرت تفکر و تمرکز را از شما بگیرد.

افسردگی و عدم تمرکز

به طور عام تصور می شود افسردگی به معنی غمگین بودن است. اما واقعیت این نیست. افسردگی می تواند با علائم خاص خود را دارد مانند بی تفاوتی ، احساس پوچی، حس نا امیدی که در کنار این ها عدم تمرکز یکی از علائم دیگر این مشکل است. در این صورت حتما باید به متخصص مراجعه کرده و حتما درمان کنید.

استرس و عدم تمرکز

استرس از مشکلاتی است که گریبانگیر بسیاری از افراد است.

و این همان مشکلی است که باعت عدم تمرکز بسیاری از مردم می شود.

البته زمانی که این مسئله به صورت مشکل جسمی ظاهر شود شرایط بدتر می شود.

مثلا سردرد، درد های عضلانی و تپش قلب از دلایلی است که تمرکز را برهم می زند

و در این بین نباید از خستگی که خود یکی از علل عدم تمرکز است ، غافل شد

شما عزیزان می توانید جهت دریافت دریافت مشاوره تلفنی همه روز حتی در ایام تعطیل

با مرکز مشاوره تلفنی ایران تماس حاصل فرمایید.

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی هوشمند سراسری از طریق تلفن ثابت

با شماره تلفن 43 52 907 909  تماس برقرار کنید.

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی مجدد تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از طریق تلفن همراه

تماس از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

شماره