صفحه اصلی / مشاوره خانواده / مشاوره خانواده در شهرضا

مشاوره خانواده در شهرضا

مشاوره خانواده در شهرضا

مشاوره خانواده در شهرضا : آن چه که در جامعه امروزه بیشتر به چشم می خورد انواع بیماری های روانی است که  بسیاری از خانواده های به آن مبتلا هستند. در این عصر اختلالات روانی بسیار شایع شده است . البته در صورتی که این بیماری زودتر  تشخیص داده و درمان آن آغاز شود، کامذا قابل کنترل است. این بیماری و اختلالات نمی تواند تنها به دلیل بی ارادگی و یا تنبلی نیست . و این بیماران با رفتن به مسافرت و موسیقی گوش کردن بر طرف نمی شود.

مسائل و مشکلاتی مانند فوت همسر، و یا از دست دادن حمامی ، وجود مشکلات مالی و . . . نقش مهمی در ایجاد انواع مشکلات روحی و روانی و تداوم این مشکل می باشد. علائم و نشانه های افرادی که به بیماری اختلالات روانی مبتلا هستند بسیار زیاد و گسترده است. لذا میزان تحمل خانواده به اخلاق فرد بیمار و تعامل او قبل از بیماری با اعضای خانواده دارد.

چگونه پذیرش این شرایط را برای بیمار راحت تر کنیم ؟

  • همه اعضای خانواده باید تلاش کنند تا مانند یک تیم از بیمار مراقبت کنند. آنها باید تلاش کنند و برای این که بیمار را تشویق کنید که برای بهبود مشکل خود تلاش کند.
  • اعضای خانواده باید با هم ارتباط روشن و درست داشته باشتد و تلاش کنند با سوالات متعدد بیمار را گیج نکنند.

اختلال گسستگی هویتی

این نوع اختلالات زمامب بوجود می آید که فرد تحت تاثیر نیرویی قوی قرار بگیرد و ثادر به برخورد مناسب با ۀت تباشد. علی این اختلال در اکقر موارد استرس ها و هیجانات است. در این مواقع در بیشتر اوقات تغییرات ایجاد شده اشتباه می باشد.

مشاوره خانواده در شهرضا
مشاوره خانواده در شهرضا

منظور از گسستگی چیست؟

گاهی اوقات پیش می آید که بدن کار هایی انجام می دهد مه اصلا مربوط به خود آگاهی ارتباط ندارد.  در افرادی که به این نوع اختلال مبتلا هستند به دلیل عدم همکاری حافظ ، احساس ، ادراک و هویت در فرد مبتلا ایجاد می شود. معمولی ترین عارضه در افراد مبتلا به استرس همان گسستگی است.

در هنگامی که افراد دچار چنین ضایعه ای می شوند در واقع طور ناخواسته راه های ادراکی خود را می بندند. آنها احساس می کنند که از درون خود خارج شدند. این موضوع هنگان چیزی است که باعث می شود آن ها وضع موجود را درک نکنند و در این شرایط هیچ واکنش منطقی از این افراد سر نمی زند. اختلال گسستگی روشی است که ذهن سعی می کند همه راه ها را به روی خاطرات و حوادث تلخ بنددو این موضوع به صورت فراموشی حوادث و خاطرات خودش را نشان می دهد.

این اختلالات می نواند به دلایل مختلف مانند خیانت، حوادث طبیعی، و بحران های مختلف دوران کودکی و . . .  برای فرد بوجود بیاید.

چگونه اختلال گسستگی را بشناسیم ؟

اختلال گسستگی در گذشته به اختلال چند شخصیتی معرف بود از بیماری های نادر روانی است که بخش های شخصیتی انسان از هم جدا شوند. زمان این اتفاق برای فرد می افتد سبب می شود تا یک شخصیت نابسامان ایجاد شود. در این نوع اختلال احساس هویتی مریض مختل می شود. بیشتر مواقعاین بیماری با اهتلال اسکیزوفرنی اشتباه می شود .

این بیماران دارای چند شخصین با الگوهای حرکتی مختلف هستند. مثلا صداها و رفتارها در هر یک از شخصیت ها با هم فرق می کند.

بیش از 90 ئرصد این بیماران که بیماری آنها بر اثر یک ضایعه در دوران کودکی بوجود آمده تعرض جنسی را در کودکی تجربه کردند. بیماران این نوع اختلال اکثرا زنان هستند و در صد بالایی از آنها دست به خودکشی می زنند. این نوع اختلال در افراد مبتلا احساسس بی تفاوتی و غیر واقعی را ایجاد می کند.

 

 

شما عزیزان می توانید جهت دریافت دریافت مشاوره تلفنی همه روز حتی در ایام تعطیل

با مرکز مشاوره تلفنی ایران تماس حاصل فرمایید.

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی هوشمند سراسری از طریق تلفن ثابت

با شماره تلفن 43 52 907 909  تماس برقرار کنید.

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی با شماره تلفن بالای صفحه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از طریق تلفن همراه

تماس از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

شماره