صفحه اصلی / مشاوره خانواده / مشاوره خانواده در فردوس

مشاوره خانواده در فردوس

مشاوره خانواده در فردوس

مشاوره خانواده در فردوس : بی اعتمادی در خانواده

یکی از مشکلاتی که در اکثر خانواده ها مشاهده می شود بی اعتمادی یا نبودن اعتماد است. یعنی شما ممکن است به همسرتان و یا طرف مقابل اعتماد نداشته باشید. این مشکل بسیار بزرگی به حساب می آید. که ممکن است منشاء خیلی از مشکلات و اختلالات درونی فرد باشد. برای مثال نگرانی زیاد ، ناراحتی ، کم خوابی یا بی خوابی است که ممکن است به مشکلات روحی منجر شود. اما گاهی در اثر شک و بی اعتمادی تهمت های بسیاری ممکن است به اعضای خانواده خود بزنید که اصلا حقیقت نداشته باشد و می تواند خانواده را به سمت جدایی از هم ببرد.  مواردی از این بی اعتمادی عبارت است از: رفت و امدهای شما ممکن است طرف مقابل شما را حساس کند و یا بر عکس. و اگر در رفت و آمدهای  دو دقیقه دیر و یا زود شود امکان دارد  عصبانی ویا ناراحت شود. و یا ارتباط با دوستان ممکن است ایجاد حساسیت کند.

بی اعتمادی

باید در نظر داشته باشید که بعضی از دوستان شما مناسب نیستند  این مورد درست است البته حساسیت بیش از حد منظور ما است. برای مثال شما دارید با دوست خود با تلفن صحبت می کنید بعد در همان هنگام طرف همسرتان به شما مشکوک و یا بی اعتماد می شود. یعنی وقتی شما دارید صحبت می کنید روک و راست به همسر تان بگویید که دوست شما است و یا سعی نکنید برای صحبت کردن به جای دیگری  بروید. البته در مهمانی ها این کار درست است که شما از جمع دور باشید تا به کسی بی احترامی نشود و بتوانید به راحتی سخن بگویید.

مشاوره خانواده در فردوس
مشاوره خانواده در فردوس

دلایل بی اعتمادی

یکی از دلایلی که می توان بی اعتمادی را به وجود  بیاورد خود شما هستید یعنی شما با بعضی از کار ها بی اعتمادی را به وجود می اورید. برای مثال رفت و امد مشکوک دارید یا سعی در پنهان کاری دارید و با خانواده خود رو راست و صادق نیستید و سعی دارید کار های بیرون خود را مخفی می کنید. همین کار ها هستند که باعث بی اعتمادی می شوند شما اگر با خانواده خود رو راست باشید و اگر دلیل این کار های خود را برای همسرتان توضیح دهید و یا از کارها شک برانگیز دوری کنید مشکل بی اعتمادی ممکن است اصلا به وجود نیایید.

اتهام

در بخش اتهام زدن دراثر بی اعتمادی مشکل اساسی ایجاد می کند و  ممکن است در خانواده با سرعت بسیار زیادی جدایی بندازد ممکن است شما کارهایی را انجام می دهید که اصلا از ان خبر ندارید و یا اصلا ان را به یاد نمی اورید ولی اگر به اعضای خانواده در اثر نا اگاهی اتهامی وارد کردید که به هیچ وجه آن را انجام ندادید. سعی کنید به صورت معذرت خواهی با او اشتی کنید که اگراشتباهی اتهامی به او وارد کردید از او بخواهید شما را ببخشد و دوباره همراه شما احساس نزدیکی کند. اگرتهمت به همسرتان زدید و عذر خواهی نکردید و همین طوربه تهمت زدن ادامه دهید آگاه باشید که شما با دست های خودتان خانواده خودتان را از خود دور کردید و کمک کردید که زودتر تنها شوید.

تهمت

اگرهمین طور به شک و تهمت خود ادامه دهید  دیگر تقریبا غیر ممکن می شود که دوباره بتوانید خانواده را به همدیگر نزدیک کرد. بنابر این پیشنهاد مشاوران  و روانشناسان به شما این است که در اولین فرصت با متخصصین و مشاوران مشورت کنید و تلاش کنید تا شک را از خودتان دور کنید و زندگی آرامی را برای خانواده خود بسازید.

 

شما عزیزان می توانید جهت دریافت دریافت مشاوره تلفنی همه روز حتی در ایام تعطیل

با مرکز مشاوره تلفنی ایران تماس حاصل فرمایید.

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی هوشمند سراسری از طریق تلفن ثابت

با شماره تلفن 43 52 907 909  تماس برقرار کنید.

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی با شماره تلفن بالای صفحه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از طریق تلفن همراه

تماس از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

شماره