صفحه اصلی / مشاوره خانواده / مشاوره خانواده در لاریجان

مشاوره خانواده در لاریجان

مشاوره خانواده در لاریجان

مشاوره خانواده در لاریجان
:  توهم بیماری : شاید شما هم با افرادی روبه رو شده باشید که دائما در ترس از بیماری به سر می برند؟ این افراد معمولا تا بیماری را ببینند و با در مورد یک بیماری مطلبی را بخوانند، آنقدر به خودش تلقین بیماری می کنند تا نشانه هایی از آن بیماری را در خودشان مشاهده کنند این توهم به بیماری چنان بر روی شخص دارای توهم تاثیر می گذارد که تمام زندگی عادی او را تحت تاثیر قرار می دهد و در بسیاری موارد مشاهده این علائم آنقدر شدت می گیرد که او را وادار می کند به سراغ آزمایشات پزشکی و کلنیکی متعدد و پرهزینه می رود تا خودش را درمان کند.

شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره خانواده تلفنی از سراسر کشور با شماره

43 52 907 909

از طریق تلفن ثابت و بدون پیش شماره تماس حاصل فرمایید

در علم روانشناسی به افرادی که از سلامت جسمی برخوردارند اما تصور می کنند که دارای بیماری هایی خاص و حتی گاها خطرناک هستند افراد بیمار انگار یا دارای توهم بیماری گفته می شود. تشخص این افراد خیلی سخت نیست زیرا این افراد کسانی هستند که با وحود این که همه ]زمایشات پزشکی طی 6 ماه سلامت جسمی شان را تایید می کند دائما خود را متقاعد می کند یا ترس از بیمار بودن و یا بیمار شدن دارند.

مشاوره خانواده در لاریجان

شاید بسیاری از شما بگویید که گاهی شما هم دچاره این نوع ترس و یا نگرانی می شوید که ممکن است دچار یکبیماری خاص باشید. ، اما واقعیت این است که این نگرانی در بین افراد دچار توهم بیماری بیش از انداره شدید است. از دیدگاه یک خود بیمار انگار و یا همان فرد دارای توهم بیماری ، اضطراب بیش از اندازه درباره سلامتی ایجاد می کند. این نوعی اختلالال روانی است که باعث می شود فرد باور کند که یک بیماری جدی در وجود او هست و این موضوع سبب نگرانی در فرد می شود.

البته این نگرانی زمانی ایجاد می شود که فرد علائمی مشابه یک بیماری خاص را در خودپیدا می کند. مثلا دچار دردهای مکرر شکم می شود اولین چیزی که به ذهنش می رسد این است که ممکن است دچار  سرطان معده شده باشد. یا اگر در اثر خستگی و یا فشار پاییم دچار بی حسی در دست و یا پا شود تصور می کند دچار ام اس شده است و در صورت داشتن سر درد در زمانی که کسی به خاطر تومور جراحی مغز داشته است او هم تصور می کند دارای تومور مغزی است و این موضوع سبب سردردش شده است.

البته گاهی فرد بدون داشتن هیچ علائمی مثلا در صورت فوت کسی با سکته قلبی ، تصور می کند شاید خودش هم بیماری قلبی داشته باشد و این بیماری باعث مرگ او هم بشود.

علائم و شناسایی علل این بیماری

علائم ظاهری گه در بیشتر مواقع عادی به نظر نی رسد شامل درد هایی مانند

شکم درد، سردرد، سرگیجه، و . . . است که به اشتبها خطرناک تصور می شود.

این بیماری مانند بسیاری از بیماری های روانی دیگر دارای دلایل متعددی است ؛ از جمله این دلایل می تواند عوامل زنتیکی و وراثتی باشد که نقش بسیار زیادی در این نورد ایفا می کنو در خانواده افرادی که این بیماری را دارند بیماری اضطراب ازشایع ترین بیماری است. البته باید گفته شود هفراد دارای وسواس بیشتر از بقیه افراد در ممکن است به این بیماری دچار شوند.

راه های درمان توهم بیماری

این بیماری در افرادی که دچار اختلالاتی مانند افسردگی، اضطرای و یا وسواس باشند بیشتر از دیگران در در خطر بیماری توهم بیماری هستند.

لذا این بیماری یک بیماری تلفیقی است و حتما به درمان روانی و دارویی به صورت هم زمان نیاز دارد.

 

مرکز مشاوره تلفنی

شما عزیزان می توانید جهت دریافت دریافت مشاوره تلفنی همه روز حتی در ایام تعطیل

با مرکز مشاوره تلفنی ایران تماس حاصل فرمایید.

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی هوشمند سراسری از طریق تلفن ثابت

با شماره تلفن 43 52 907 909  تماس برقرار کنید.

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی با شماره تلفن بالای صفحه تماس بگیری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از طریق تلفن همراه

تماس از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

شماره