صفحه اصلی / مشاوره خانواده / مشاوره خانواده در هادی شهر

مشاوره خانواده در هادی شهر

مشاوره خانواده در هادی شهر

مشاوره خانواده در هادی شهر : خانواده واژه بسیار پرمعنایی است که باید روی آن فکر کرد . تکرار این واژه یاد آور همه عواطف و احساسات د رتمامی افراد جامعه است. جانواده در فرهنگ ما ایرانیان محل امنیت و آرامش است. شاید یاد آوری این نکته ضروری باشد که اولین اجتماعی که هر فرد با آن آشنا می شود همان خانواده است. این واژه همان مفهومی است که امروزه در جوامع غربی جایگاه خودش را از دست داده است.

وجود خانواده

سوالی که در ذهن ها به وجود می آید این است آیا واقعا وجود خانواده ضروری است ؟

آن چه مشخص و واضح است این که خانواده رکن اصلی یک اجتماع است . اسلام خانواده را دژی محکم و استوار و مقدس می داندکه بیشترین مسئولیت اجتماعی یک جامعه به عهده آن است.

در دین مقدس اسلام خانوادهو ازدواج بهترین راه برای رسیدن انسان به آرامش روانی و رشد و کمال انسانی است. لازم است ، گفته شود که نقطه آغاز یک خانواده زمانی است که دو نفر زن و مرد بالغ با هدف آغاز زندگی مشترک و تشکیل خانواده با هم آشنا شده و ازدواج می کنند. و از نقش قبلی خود به عنوان فرزند خانواده جدا شده و نقش جدید را به عنوان همسر می پذیرند. که البته جدایی از نقش قبلی و ورود به نقش جدید خود بحرانی را ایجاد می کند.

مشاوره خانواده در هادی شهر
مشاوره خانواده در هادی شهر

چرا در تشکیل زندگی مشترک بحران ایجاد می شود ؟

 شکی نیست در جامعه ای مه خانواده متزلزل و بی ثبات باشد به دنبال این نوع خانواده ما شاهد جامعهای سست ، بی ثبات ،و متزلزل خواهیم بود.جامعه ای شکل می گیرد که نشانی از سلامت برای خانواده و جامعه وجود ندارد . در چنین جامعه ای طلاق رو به افزایش می گذارد . در عوض هم رو کاهش می گذارد . حتی اگر ازدواجی صورت گیرد اصلا برنامه ریزی شده و اصولی نیست. و به همین شیوه کج روی های جامعه منشای خانواده ای است که درست پایه ریزی نشده است.تحقات انجام شده نشان می دهد که اکر در جامعه شاهد اختلالات رفتارو لجام گسیختگی هستیم و یا ارتکاب به جرم هر روز  رو به افزایش است ویا اگر سه چهارم ازدواج به طلاق می شود ، همه این مسائل را باید در خانواده جستجو کرد.

خانواده سالم چه ویژگی هایی دارد؟

 • در خانواده سالم ، اعضای خانواده از آزادی اولیه را که شامل پنج نوع آزادی است باید برخوردار باشند.
 • آزادی افکار
 • آزادی احساسات
 • آزادی انتخاب
 • آزادی در خلاقیت و نوع آوری
 • آزادی در رویا پردازی
 • در یک خانواده سالم کسی با کنایه و چند پهلو حرف نمی زند. در چنین خانواده ای همه اعضا به شکل کاملا واضح همه چیز را بیان می کنند.
 • در خانواده سالم بحث و گفتگو انجام می شود اما کشمکش و خصومت در این حانواده وجود ندارد.
 • در خانواده سالم ممکن اسک فرد درگیر نظرات دیگران شود. گر چه با این نظرات مخالف باشد فرد امید ها ترس ها و انتظارات خود را بیان می کند.

خانواده نا سالم یا آسیب زا چگونه است؟

خانواده ناسالم به طور طبیعی نمی توانند نیاز های همرا برآورده کنند و به هیج وجه قادر نیستند مشکلات خود را حل نمایند و به این صورت همه کار کردهای چنیم خانواده ای مختل می شود.بنابر این مشخص است که این خانواده های آسیب زاد در اثر ازدواج های ناموفق به وجود می آید. این خانواده ها معمولا خانواده های مشکل دار هستند. و همان هایی هشتند که نسل ی از افراد و در پی آن خانواده مسئله ئار را بوجود می آورند.

 از ویژگی های خانواده نا سالم :

 • صمیمیت وجود ندارد.
 • معمولات بیشتر انکار می منند.
 • افردی بدون انعطاف در خانواده هستند.
 • افراد در هانواده فراموش شده هستند.

شما عزیزان می توانید جهت دریافت دریافت مشاوره تلفنی همه روز حتی در ایام تعطیل

با مرکز مشاوره تلفنی ایران تماس حاصل فرمایید.

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی هوشمند سراسری از طریق تلفن ثابت

با شماره تلفن 43 52 907 909  تماس برقرار کنید.

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی با شماره تلفن بالای صفحه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از طریق تلفن همراه

تماس از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

شماره