صفحه اصلی / مشاوره خانواده / مشاوره خانواده در گزنک

مشاوره خانواده در گزنک

مشاوره خانواده در گزنک

مشاوره خانواده در گزنک
: شناخت اختلال شخصیت و انواع آن

 اولین سوالی که در این مورد پیش می آید این است که اختلالات شخصیت چیست؟ این نوع اختلالال چگونه قابل تشخیص است؟  اختلالال شخصیت امروزه بسیار شناخته تر از گذشته است. در توضیح اختلالال شخصیت باید گفت که اختلالالی است که با الگوی دوام، پایداری فکری، عاطفی و رفتاری هم خوانی ندارد. در این الگو احساسات شما انعطاف ناپذیر می باشد که شروع ان از دوران جوانی تا جوانی می باشد. کسانی که بیماری اختلال شخصیت را دارند نمی تواند خود را با بالا و پایین رفتن مردم و جامعه هماهنگ کنند و در اکثر موارد سعی می کنند که بیماری خود را از تمامی افراد دوستان نزدیکان و خانواده خود نیز مخفی کنند و هیچ کس از بیماری ان ها اگاه نباشد. این افراد از همکاری با پزشک و روان پزشک خود خودداری می کنند و اجازه نمی دهند که پزشکان ان ها را معاینه کند. و هیچ انگیزه ای برای در مان خود ندارند و فکر می کنند در این حالت راحت می باشند اما درحالی که این گونه نمی باشد و اکثر این افراد بعد از درمان متوجه این موضوع می شود که چقدر احساس بهتری دارند.

چه ترس هایی مانع پیشرفت می شوند ؟

ترس از شکست در زندگی

شما وقتی رویا های دور تر و بزرگ تر نید . این موضوع شما را می ترساند و مانع از این می شود که شما بتوانید برای ان ریسکی انجام دهید و به ان برسید و این هم باعث می شود که شما از هدف دور شوید و اصلا دیگر به ان فکر هم نکنید و پیشرفت نکنید.داشته باشید ترس از شکست شما بیشتر است یعنی وقتی که شما یک هدف بزرگ را بخواهید باید فکر شکست ان را هم بک

ترس از موفقیت

ترس از موفقیت به احتمال خیلی خیلی زیاد این کلمه اصلا به گوش شما نخورده است. برای اینکه همان طور شکست هم ترس دارد موفقیت هم ترس دارد بعضی از افراد از موفقیت زیاد هم می ترسند برای این که هیچ گونه موفقیتی بدون هیچ گونه تغیراتی به دست نمی آید. پس باید برای رسیدن به موفقیت باید تغییر کرد و هر تغییر عواقبی و پیامد هایی هم دارند ازاین تغییر ها مانند تغییر رفتار که خانواده هم از این مشکل اسیب می بینند ولی باید سعی کرد که برای موفقیت رفتار خود را در خانه و خانواده تغییر ندهید که هیچ کس اسیب نبیند و ترسی وجود نداشته باشد.

ترس از قضاوت

خیلی از ادم ها از قضاوت شدن می ترسیم برای این که وقتی بچه بودیم خیلی ها را قضاوت می کردیم و خیلی ها ما را قضاوت می کردیم و می دانیم حس بدی دارد ولی ما نباید از قضاوت  شدن بترسیم و باید به کار خود مان ادامه بدهیم هر کاری که ما انجام می دهید به خودمان ربط دارد و با عقل خود تصمیم به انجام این کار را گرفته ایم و به مردم هیچ گونه ارتباطی ندارد که ما به کجا در زندگی خود می رسیم و چکار در زندگی خود می کنیم.

ترس از دل کندن از گذشته

به ده سال پیش فکر کنید که جوان‌تر بودید. ایا در ان زمان ها زندگی شما آسان‌تر نبود واقعیت این است که در آن روز ها شما وظایف کمتری برای انجام دادن داشتید و به همین دلیل زندگی برای ‌تان آسان‌ تر سپری می‌ شود اگر از ترس واقعیت‌های امروز مادام به گذشته بچسبید و به اینده فکر نکنید از پیشرفت عقب خواهید ماند. وابستگی به گذشته ممکن است وادارمان کند تصمیماتی بگیریم که به هیچ وجه با شرایط فعلی‌ شما هم خوانی ندارند.

شما عزیزان می توانید جهت دریافت دریافت مشاوره تلفنی همه روز حتی در ایام تعطیل

با مرکز مشاوره تلفنی ایران تماس حاصل فرمایید.

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی هوشمند سراسری از طریق تلفن ثابت

با شماره تلفن 43 52 907 909 تماس برقرار کنید.

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی با شماره تلفن بالای صفحه تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از طریق تلفن همراه

تماس از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

شماره