صفحه اصلی / مشاوره خانواده / مشاوره خانواده رایگان بوشهر

مشاوره خانواده رایگان بوشهر

مشاوره خانواده رایگان بوشهر تلفنی 24 ساعته با بهترین مشاور روانشناس خانواد بوشهر پیش از اینکه توسط روانپزشک سابقم تشخیص داده شود، نوسانات شدید خلق و خوی و واکنش های شدید به موقعیت های روزمره را تجربه کردم.

از عمیقا ناامن به اعتماد به نفس فوق العاده تغییر می کردم و افکار خودکشی و بی ارزشی همراه با حملات خلاقیت داشتم.

علائم در حال حاضر واقعاً تفاوت چندانی با هم ندارند.

اما من اکنون بزرگتر شده‌ام، بنابراین می‌دانم چگونه تشخیص دهم که در حال تاب خوردن هستم و می‌توانم سعی کنم تسلیم آن نشم.

یک زمان. افکار خودکشی که در هنگام افسردگی به وجود می‌آیند واقعاً سخت هستند.

حتی اگر به دلیل تجربه‌ام با دوقطبی می‌توانم آن‌ها را موقتی تشخیص دهم، اما تغییری نمی‌کند که این افکار عمیقاً ناراحت‌کننده هستند. بسیار نادرتر».

– دانیل، 29

اختلال دوقطبی به طور کلی به عنوان اختلال خلق و خوی متناوب سریع که از غم و اندوه عمیق به شادی خارق‌العاده تبدیل می‌شود، اشتباه درک می‌شود.

مشاوره خانواده رایگان بوشهر تلفنی

با این حال، این اختلال خلقی رایج بسیار پیچیده‌تر از ترن هوایی ناپایدار احساسی است که جامعه ما آن را باور دارد.

اعتقاد بر این است که 2.5 میلیون بزرگسال آمریکایی با اختلال دوقطبی I یا II زندگی می کنند.

این تعداد شامل کسانی نمی شود که به درستی تشخیص داده نشده اند، مسئله مهمی که عمیقاً با اطلاعات نادرست در مورد علائم مرتبط است.

نبرد سخت اختلال دوقطبی

زندگی با اختلال دوقطبی می تواند دشوار باشد. علائم شیدایی و افسردگی می تواند خزش کند و باعث شود افراد بیش از حد خرج کنند.

کلمات آزاردهنده را به افرادی که برایشان مهم هستند بیان کنند، رفتارهای بی پروا انجام دهند، از الکل و مواد مخدر به عنوان راهی برای مقابله استفاده کنند و احساسات شدید و غیرقابل کنترلی را تجربه کنند.

اغلب، تشخیص اختلال دوقطبی چالش برانگیز است و ممکن است به اشتباه به عنوان ADHD یا سایر اختلالات سلامت روان مانند OCD یا اضطراب تشخیص داده شود.

مشاوره خانواده رایگان بوشهر 24 ساعته

در نتیجه، فاصله زمانی بین علائم و تشخیص برای بسیاری از افراد غیر قابل تحمل است.

حذف انگ مرتبط با اختلال دوقطبی با گسترش آگاهی و دسترسی بیشتر به خدمات درمانی مهم است.

اختلال دوقطبی پتانسیل تبدیل شدن به یک نبرد سخت را دارد و اگر افراد نتوانند علائم خود را با دارو، درمان و مهارت های مقابله ای کنترل کنند، عواقب شدیدی به همراه خواهد داشت.

بسیاری از افراد به درستی مبتلا به اختلال دوقطبی تشخیص داده شده اند، اما آنقدر وحشت دارند که نمی توانند داستان های خود را به اشتراک بگذارند. در نتیجه در انزوا و ترس زندگی می کنند.

اگر اجازه دهید دوقطبی می تواند بار سنگینی باشد، یا می تواند یک اختلال قابل درمان باشد که هر کسی می تواند با آن زندگی کند، با توجه به اینکه از ابزارهای مناسب و مهارت های مقابله ای استفاده می کند.

زندگی کامل با اختلال عاطفی دوقطبی

زندگی شاد همراه با شغلی موفق، خانواده ای دوست داشتنی، و زندگی اجتماعی شکوفا و همزمان مبتلا به اختلال دوقطبی ممکن و رایج است.

مشاوره حل مشکلات خانوادگی

اینکه بیماری روانی خود را برای دیگران فاش کنید، انتخاب شماست، اما داشتن یک سیستم حمایتی که بتوانید در مواقع سختی به آن تکیه کنید، ضروری است.

داشتن یک زندگی رضایت بخش با اختلال دوقطبی با دارو و تیم درمانی مناسب قابل مدیریت است.

روان درمانی شامل رفتار درمانی شناختی است که به افراد اجازه می دهد به جای روی آوردن به مواد مخدر یا الکل یا اجازه دادن به این علائم بر همه جنبه های زندگی فرد، مهارت های مقابله ای مثبت را برای مقابله با دوره های شیدایی و افسردگی اتخاذ کنند.

در نتیجه این امکان وجود دارد که احساسات خود را کنترل کنید، با پستی‌ها و بلندی‌ها کنار بیایید، تمایلات غیرقابل کنترل برای خرج کردن بیش از حد پول را مهار کنید و بتوانید با دیگران تعامل مناسبی داشته باشید.

ممکن است هنوز روزهای سختی وجود داشته باشد، و گاهی اوقات ممکن است مدتی طول بکشد تا بهترین دوز و ترکیب داروها را مشخص کنید.

شماره بهترین مشاور روانشناس خانواده

مشاوره خانواده تلفنی اما در طول زمان علائم و نشانه های مرتبط با اختلال دوقطبی در واقع قابل کنترل هستند.

به دنبال کمک

مهم است که صادقانه در مورد علائم خود با پزشک یا درمانگر خود صحبت کنید تا آنها بتوانند به شما در تعیین یک برنامه درمانی کمک کنند.

می توانید یک درمانگر محلی متخصص در اختلال دوقطبی را در فهرست راهنمای روانشناسی امروز بیابید.

همچنین می‌توانید گروه‌ها و منابع حمایتی را از طریق اتحاد حمایت از افسردگی و دوقطبی و مؤسسه ملی سلامت روان پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

open
open

تماس از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

شماره