صفحه اصلی / مشاوره خانواده / مشاوره خانواده رایگان در قائمشهر

مشاوره خانواده رایگان در قائمشهر

مشاوره خانواده رایگان در قائمشهر که برای کشاوره حل مشکلات خانوادگی قائمشهر در بهترین مرکز مشاوره روانشناسی خانواده قائمشهر که خانواده درمانی نوعی مشاوره روانشناسی (روان درمانی) است که می تواند به اعضای خانواده در بهبود ارتباطات و حل تعارضات کمک کند.

خانواده درمانی معمولاً توسط روانشناس ،مشاوره خانواده رایگان مددکار اجتماعی بالینی یا درمانگر مجاز ارائه می شود. این درمانگران دارای مدرک تحصیلات تکمیلی یا تحصیلات تکمیلی هستند و ممکن است توسط انجمن ازدواج و خانواده درمانی آمریکا معتبر شناخته شوند.

خانواده درمانی اغلب کوتاه مدت است. این ممکن است شامل همه اعضای خانواده یا فقط افرادی باشد که قادر به مشارکت هستند. برنامه درمانی خاص شما به وضعیت خانواده شما بستگی دارد.

مشاوره خانواده رایگان در قائمشهر

جلسات خانواده درمانی می تواند مهارت های تعمیق روابط خانوادگی و گذراندن اوقات پرتنش را به شما بیاموزد ، حتی پس از اتمام جلسات درمانی.

مشاوره خانواده رایگان در قائمشهر تلفنی

محصولات و خدمات
کتاب: کتاب سلامت خانواده کلینیک مایو ، چاپ پنجم
محصولات بیشتری را از کلینیک مایو نمایش دهید
چرا این کار تمام شده است
خانواده درمانی می تواند به شما در بهبود روابط ناخوشایند با شریک زندگی ، فرزندان یا سایر اعضای خانواده کمک کند.

شما ممکن است به موارد خاصی از جمله مشکلات زناشویی یا مالی ، درگیری بین والدین و فرزندان یا تأثیر مصرف مواد یا بیماری روانی بر کل خانواده بپردازید.

خانواده شما ممکن است خانواده درمانی را همراه با انواع دیگر درمان های بهداشت روان دنبال کند ، به خصوص اگر یکی از شما مبتلا به بیماری روانی یا اعتیاد باشد که نیاز به درمان اضافی یا درمان توان بخشی نیز دارد. مثلا:

بهترین مرکز مشاوره خانواده رایگان در قائمشهر

خانواده درمانی می تواند به اعضای خانواده کمک کند تا اگر یکی از بستگان به یک بیماری روانی جدی مانند اسکیزوفرنی مبتلا باشد ، مقابله کنند .

اما کسی که به اسکیزوفرنی مبتلا است باید به برنامه درمانی خود ادامه دهد ، که ممکن است شامل داروها ، درمان یک به یک یا سایر درمان ها باشد.
در صورت اعتیاد ، خانواده می تواند در خانواده درمانی شرکت کند در حالی که شخصی که اعتیاد دارد در معالجه مسکونی شرکت می کند.

بعضی اوقات ممکن است خانواده در خانواده درمانی شرکت کند حتی اگر فرد معتاد به دنبال درمان خود نرفته باشد.
خانواده درمانی می تواند در هر موقعیت خانوادگی که باعث استرس ، غم ، عصبانیت یا درگیری شود مفید باشد. این می تواند به شما و اعضای خانواده تان کمک کند تا یکدیگر را بهتر درک کنند و مهارت های کنار آمدن را برای نزدیک کردن شما به یکدیگر بیاموزند.

می توانید از پزشک مراقبت های اولیه خود برای مراجعه به یک درمانگر درخواست کنید. اعضای خانواده یا دوستان ممکن است براساس تجربیات خود توصیه هایی را ارائه دهند.

مشاوره حل مشکلات خانواده رایگان

همچنین می توانید از برنامه مساعدت کارمندان ، روحانیون یا آژانس های بهداشت روان ایالتی یا محلی خود پیشنهاداتی برای درمانگران بخواهید.

قبل از تعیین جلسات با یک درمانگر ، در نظر بگیرید که آیا درمانگر برای خانواده شما مناسب است یا خیر. در اینجا چند فاکتور برای بررسی و وجود دارد که باید از آنها پرسید

آموزش و تجربه. سوابق آموزشی و تربیتی شما چیست؟ آیا از طرف دولت مجوز دارید؟ آیا توسط یا سایر سازمان های حرفه ای معتبر هستید؟ آیا شما در روان درمانی خانواده آموزش تخصصی دارید؟ تجربه شما از نوع مشکل خانواده من چیست؟
مکان و در دسترس بودن دفتر شما کجاست؟ ساعات اداری شما چیست؟ آیا در مواقع اضطراری در دسترس هستید؟
طول و تعداد جلسات. هر جلسه چه مدت طول می کشد؟ هر چند وقت یک بار جلسات برنامه ریزی می شود؟ انتظار دارم چند جلسه داشته باشم؟

مشاوره روانشناسی خانواده آنلاین

هزینه ها و بیمه برای هر جلسه چقدر هزینه می گیرید؟ آیا خدمات شما تحت پوشش بیمه خدمات درمانی من قرار دارد؟ آیا من نیاز به پرداخت هزینه کامل از قبل دارم؟ سیاست شما درباره جلسات لغو شده چیست؟
آنچه شما می توانید انتظار داشته باشی
خانواده درمانی به طور معمول چندین نفر از اعضای خانواده را برای جلسات درمانی دور هم جمع می کند. با این حال ، یکی از اعضای خانواده ممکن است به صورت جداگانه به خانواده درمانگر نیز مراجعه کند.

جلسات معمولاً حدود 50 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد. خانواده درمانی اغلب کوتاه مدت است – به طور کلی حدود 12 جلسه. با این حال ، تعداد دفعات ملاقات و تعداد جلسات مورد نیاز شما به شرایط خاص خانواده و توصیه درمانگر بستگی دارد.

توانایی خانواده خود را در حل مشکلات و بیان افکار و احساسات به روشی سازنده بررسی کنید
نقش های خانواده ، قوانین و الگوهای رفتاری را برای شناسایی موضوعاتی که به درگیری منجر می شوند – و روش های کار با این مسائل را کشف کنید

مشاوره زوج درمانی در مازندران

نقاط قوت خانواده خود مانند مراقبت از یکدیگر و نقاط ضعف مانند مشکل در اعتماد به نفس را شناسایی کنید.
مثال: افسردگی
بگویید پسر بالغ شما افسردگی دارد. خانواده شما افسردگی وی یا چگونگی ارائه حمایت را درک نمی کنند.

اگرچه شما نگران وضعیت خوب پسرتان هستید ، اما مکالمه با پسرتان یا سایر اعضای خانواده درگیر بحث می شود و احساس ناامیدی و عصبانیت می کنید. ارتباطات کاهش می یابد ، تصمیمات بدون تغییر می مانند ، اعضای خانواده از یکدیگر اجتناب می کنند و شکاف بیشتر می شود.

در چنین شرایطی ، خانواده درمانی می تواند به شما کمک کند:

چالش های خاص خود و نحوه برخورد خانواده با آنها را مشخص کنید
روش های جدید تعامل و غلبه بر الگوهای ناسالم رابطه با یکدیگر را بیاموزید
اهداف فردی و خانوادگی را تعیین کنید و برای دستیابی به آنها تلاش کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

open
open

تماس از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

شماره