صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / مشاوره خانواده رایگان رشت

مشاوره خانواده رایگان رشت

مشاوره خانواده رایگان رشت تلفنی که مرکز مشاوره خانواده رشت که بهترین مرکز مشاوره حل مشکلات خانوادگی آنلاین آیا هیچ وقت لحظه ای کوتاه دارید که در آن با دوستان خود بیرون از منزل باشید و از یک ناهار لذت ببرید یا در جلسه ای در محل کار خود نشسته باشید .

با آنچه در اطراف شما اتفاق می افتد ارتباط برقرار کنید؟ یا اینکه ساعت ها بعد وقتی سعی می کنید بخاطر بیاورید که در جلسه چه چیزی بحث شد .

یک مقدار خالی می کشید؟ یا اینکه به خانه رانندگی کرده اید اما به خاطر ندارید که خود رانندگی را انجام داده اید؟

بعضی از اینها ممکن است برای شما آشنا باشد و این کاملا طبیعی است. مواردی از این دست نوعی خفیف و متداول از تجزیه است که اکثر مردم حداقل یک بار در زندگی خود تجربه می کنند.

مشاوره خانواده رایگان رشت تلفنی

در این شرایط ، شما احتمالاً احساس عدم ارتباط می کردید زیرا توجه نکرده اید ، بی حوصله بوده اید ، به چیزهای دیگری فکر می کنید.

یا ذهنتان سرگردان است. در مورد تفکیک روانشناختی ، این فقط مسئله رویاپردازی و گم شدن در اندیشه های خود نیست ، بلکه یک وضعیت پزشکی شدید و مزمن است که فرد از واقعیت جدا می شود.

تفکیک (به ساده ترین روش) به عنوان فرآیندی تعریف می شود که به موجب آن فرد احساس می کند قطع می شود یا شروع به جدا شدن از خاطرات ، عواطف ، افکار ، احساسات و حتی هویت خود می کند.

مشاوره خانواده رایگان رشت
مشاوره خانواده رایگان رشت

این مکانیزم و تکنیکی برای مقابله است که اغلب هنگامی استفاده می شود که کسی دچار نوعی ضربه باشد و تنها راهی که می تواند فرار کند یا با درد و وحشت روبرو شود و زندگی سخت خود را تجربه کند جدا کردن خود ذهنی از خود جسمی است.

در واقع ، فرد از نظر احساسی خاموش می شود و خود را از هرگونه احساس یا خاطره مربوط به خود واقعه دور می کند.

مرکز مشاوره خانواده رایگان رشت آنلاین

آنچه باقی مانده است فقط پوسته فیزیکی فرد است و می تواند آنها را باور کند که این ضربه برای شخص دیگری اتفاق می افتد ، نه آنها.

جدا شدن از چیزی به خاطر سپردن آنچه آنها ماهها یا سالها پس از آن گذرانده اند دشوار می کند ، یا ممکن است در اثر چشمک زدن به صورت جزئی برگردد.

روند تفکیک می تواند علامت انواع اختلالات تجزیه باشد. سه نوع اصلی از اختلالات تجزیه توسط متخصصان بهداشت روان به رسمیت شناخته شده و در کتابچه راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی ذکر شده است .

اختلال هویت تجزیه ، فراموشی تجزیه ای و اختلال شخصی سازی است.

سه نوع اختلال تجزیه

علامت اصلی این اختلال وجود چندین هویت مختلف در یک فرد است. این هویت ها متناسب با شرایط موجود جایگزین می شوند.

بهترین مشاوره روانشناسی خانواده تلفنی رشت

مکان را تغییر می دهند. به طور کلی ، هر هویت ویژگی ها و صدای خاص خود را دارد. اغلب به عنوان مکانیزم کنار آمدن برای زندگی در حوادث خشونت بار ، آسیب زا و ناراحت کننده توسعه می یابد.

به عنوان مثال ، دختری که بارها در کودکی مورد آزار و اذیت قرار گرفته و قادر به دفاع از خود نبود و یا برای جلوگیری از آن درمانده بود.

ممکن است هویت شخصیتی سختگیر ، پرخاشگر یا کسی را که می توانست وارد عمل شود و از او در برابر محافظت کند ، بسازد. بدرفتاری در کودکی.

به همین ترتیب ، اگر كودك شاهد خشونت یا بدرفتاری باشد ، از انجام كاری در كودكی ناتوان است ، این اتفاق می افتد. آنها ممکن است به توسعه هویت یک محافظ ادامه دهند که بی قدرت نیست.

شخصیت ها بر اساس تقاضا تغییر مکان نمی دهند بلکه به طور ناخواسته و ناگهانی رخ می دهند و این می تواند باعث سردرگمی و پریشانی قابل توجهی در زندگی فرد شود و تأثیر زیادی بر افراد اطراف خود بگذارد.

مشاوره حل مشکلات خانوادگی در رشت

وقتی کسی دچار فراموشی تجزیه می شود ، در به خاطر سپردن چیزهایی درباره خودش مشکل دارد. این متفاوت از شخصی است که اتفاقاً چیزی را فراموش کرده است.

با فراموشی جداکننده ، فرد ممکن است در به یاد آوردن یک دوره از زمان یا یک واقعه از زندگی خود ، یک قسمت خاص از این رویداد ، یا در برخی موارد نادر ، هویت و زندگی خود را به طور کامل فراموش کند.

فراموشی تجزیه ای نیز در نتیجه یک واقعه آسیب زا یا رخداد خاص ایجاد می شود. یک دوره فراموشی می تواند از چند دقیقه تا چند روز ادامه داشته باشد.

در بعضی موارد شدید و نادر ، فراموشی ممکن است سالها ادامه داشته باشد. هیچ علامت هشدار دهنده ای برای یک قسمت وجود ندارد و می تواند به طور ناگهانی رخ دهد.

مشاوره حل مشکلات زناشویی در گیلان

غیرمترقبه است که افراد در طول زندگی خود چندین قسمت داشته باشند.

این اختلال باعث می شود فرد احساس کند از دنیا و واقعیت پیرامونش جدا است. آنها دائماً احساس می کنند از بیرون به زندگی خود نگاه می کنند.

آنها خود را تماشا می کنند که به محل کار خود می روند ، ظرف می شستند یا با فرزندان خود وقت می گذرانند ، اما هیچ یک از آنها برای آنها واقعی نیستند. در حالی که بدن فیزیکی آنها در حال انجام اقدامات است ،

از نظر عاطفی جدا شده و از شرایط دور می شوند. علائم می تواند برای چند دقیقه یا بیشتر ادامه داشته باشد و در هر زمان و همزمان اتفاق می افتد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

open
open

تماس از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

شماره