صفحه اصلی / مشاوره خانواده / مشاوره روانشناسی رایگان در رشت

مشاوره روانشناسی رایگان در رشت

مشاوره روانشناسی رایگان در رشت می دانستید که از همان لحظه ای که آنها را ملاقات می کنید دوستشان دارید. همه چیز عالی به نظر می رسید و زندگی بالاخره در جای خود قرار می گرفت. احساسات یک عشق تازه پیدا شده می تواند مست کننده باشد.

هرچند زندگی شروع به تسویه حساب می کند ، ممکن است شما متوجه شوید که اوضاع در ابتدا آن چیزی نیست که به نظر می رسید.

این در هر رابطه ای طبیعی است ، بنابراین سالم است که به رابطه خود با چشم انتقادی نگاه کنید تا مطمئن شوید در واقع یک رابطه سالم است.

اگر احساس می کنید شریک زندگی شما بیش از خود عاشق خودشان است ، تنها نیستید. بسیاری از افراد خود را در روابط با شرکایی می بینند که از اختلال شخصیت خودشیفتهرنج می برند.

مشاوره روانشناسی رایگان در رشت تلفنی

مطالعات نشان داده است که اختلال شخصیت خودشیفته در ایالات متحده شیوع دارد. گرچه ممکن است معمولاً پیدا کردن خود در رابطه با یک خودشیفته باشد ، اما این آسان نیست.

چگونه یک خودشیفته را تشخیص دهیم

اگر می خواهید یک خودشیفته را تشخیص دهید ، به دنبال ویژگی های خودشیفته زیر باشید:

خودشیفتگان اغلب معتقدند که منحصر به فرد و برتر از دیگران هستند.

مشکلات رابطه ای؟
این وب سایت متعلق به است و کلیه هزینه های مرتبط با سیستم عامل را دریافت می کند.
خودشیفته ها عاشق تصویری ایده آل و بزرگ از خود هستند.

مشاوره روانشناسی رایگان در رشت

به عبارت دیگر ، آنها عاشق نوع نگاه دیگران هستند. این باعث می شود که واقعاً دوست داشتن دیگران را دشوار یا حتی غیرممکن کنند.

حتی اگر خودشیفتگان ممکن است در پنهان کردن اختلال شخصیت خود تبحر داشته باشند ، اما ویژگی های معمول خودشیفتگی وجود دارد که آنها را از بین می برد.

مرکز مشاوره روانشناسی رایگان در رشت

این باعث می شود که آنها برای کارهای عادی بیش از حد خوب باشند ، فقط می خواهند با چیزهای طبقه بالا یا وضعیت بالا در ارتباط باشند. آنها نه تنها این را باور دارند ، بلکه اغلب انتظار دارند دیگران نیز “برتری” آنها را تشخیص دهند.

احساس حقانیت

خودشیفته ها علاوه بر اینکه از اهمیت بالایی برخوردارند ، حس استحقاق نیز دارند.

آنها انتظار دارند كه با آنها بهتر از دیگران رفتار شود و معتقدند كه آنها حق دارند هر آنچه را كه بخواهند بدست آورند. عدم تحقق این حق ، غالباً با خشم و پرخاشگری روبرو می شود.

به تحسین مداوم نیاز دارد

با احساس نفس و استحقاق خودشیفته خودشیفته ، ممکن است به تحسین مداوم نیاز داشته باشند.

آنها برای احاطه در اطراف خود با افرادی که این نیاز تحسین و ستایش را برآورده می کنند ، از کار خود خارج خواهند شد. با این حال ، این افراد با توجه به آنچه می توانند برای فرد خودشیفته انجام دهند ، با دقت انتخاب می شوند.

بهترین مشاوره روانشناسی رایگان در رشت

تحقیرها ، حقارت ها یا ترساندن آنها اغلب

افراد خودشیفته تمایل دارند که به راحتی توسط افرادی که چیزی کم دارند یا کسانی که آنها را به چالش می کشند تهدید شوند.

پاسخ آنها در برابر تهدید این است که فرد مقابل را پایین بیاورند ، غالباً با روشی منفی یا حامی. حتی ممکن است گاهی اوقات به زورگویی و تهدید تبدیل شود.

هر چیزی برای کاهش تهدید و بازیابی احساس “برتری” خودشیفته.

بهره برداری بدون گناه از دیگران

عدم همدلی یکی از اصلی ترین صفات اختلال شخصیت خودشیفته است. از آنجا که آنها نمی توانند با احساسات دیگران همذات پنداری کنند .

معمول است که آنها دیگران را بعنوان اشیا و نه انسانها رفتار کنند. اگر این بدان معناست که می توانند به اهداف خود برسند ، آنها سریعاً از شخصی سو استفاده می کنند.

شماره مشاور روانشناسی خانواده رایگان رشت

چرخه رابطه خودشیفتگی

بیشتر روابط با خودشیفته یک چرخه خاص را دنبال می کند که شامل سه مرحله اصلی است: ایده آل سازی ، کاهش ارزش و دور انداختن.

این مراحل با نحوه رفتار آنها با همسرشان تعیین می شود تا آنچه را که می خواهند از آنها دریافت کند.

مرحله ایده آل سازی

وقتی با یک خودشیفتگی واقعی رابطه برقرار می کنید ، رابطه تمایل دارد که به سرعت حرکت کند. معمول است که احساس کنید گویی تمام زندگی خود را با آنها می شناسید یا اینکه آنها فرد مناسبی برای شما هستند.

در عرض چند هفته ، یک خودشیفته شروع به پیشبرد رابطه می کند.

مشاوره حل مشکلات خانوادگی آنلاین

بسیاری از افراد خودشیفته در چند هفته اول قرار ملاقات از عباراتی مانند “تو روح من هستی” ، “من قبلاً هرگز چنین احساسی نسبت به کسی نداشته ام” یا “ما برای همیشه با هم خواهیم بود” استفاده خواهند کرد.
مرحله کاهش ارزش

هنگامی که رابطه رو به جلو پیش رفت و شما اعتقاد داشتید که قرار است رابطه برقرار شود ، شخصیت واقعی یک خودشیفته نشان داده می شود.

در حالی که هنوز به شما علاقه نشان می دهند ، آنها سعی می کنند شما را پایین بیاورند و به طور مرتب از شما انتقاد کنند تا سعی کنند اعتماد به نفس شما را از بین ببرند.

آنها ممکن است از عباراتی مانند “شما خیلی ناامن هستید” یا “شما دیوانه هستید” استفاده کنند.

آنها همچنین با پرسیدن اینکه آیا آنها از دوستانتان مهمتر هستند یا اینکه به شما بگویند دوستانتان به اندازه کافی خوب نیستند ، بین شما و دیگران نزدیک می شوند.

مشاوره زوج درمانی در گیلان

مرحله کاهش ارزش نیز جایی است که آنها معمولاً داستانی را تهیه می کنند که در صورت زیر س رفتن رفتارشان ، آنها را به عنوان قربانی شرایط نشان می دهد و این امر را به گردن یک سابق یا والدین می اندازند.

مرحله را دور بریزید

بسیاری از اوقات ، یک بار که خودشیفتگی دیگر نتواند از طرف شریک زندگی خود احساس “زیاد” کند ، سو شدت می یابد.

توهین ها با تلاش خودشیفته برای اطمینان از اینکه آنها “برنده” رابطه هستند ، بدتر می شوند. رابطه تمام شده است ، اما آنها همچنان به زوج خود آسیب می رسانند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

open
open

تماس از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

شماره