صفحه اصلی / مشاوره خانواده / مشاوره کودک و نوجوان

مشاوره کودک و نوجوان

مشاوره کودک و نوجوان

مشاوره کودک و نوجوان :سلامت روان بخش مهمی از سلامت کلی کودک است و تأثیر عمیقی بر سلامت جسمی کودک و توانایی او در موفقیت در مدرسه و جامعه دارد.

سلامت روان یک کودک همچنان مهم است که سلامت جسمی کودک در آن موثر است چگونه کودک فکر می کند، احساس می کند و عمل می کند،

هر دو در داخل و خارج. مسائل بهداشت روانی می تواند تأثیرات بلندمدت بر توانایی کودک برای برآورده ساختن توان بالقوه خود را به عنوان نوجوان و بالغ داشته باشد.

اختلالات روانی در کودک و نوجوان:

انجمن روانشناسی آمریکا بر آورد می کند برآورد می کند که 15 میلیون کودک در ایالات متحده در حال حاضر در معرض برخی از انواع اختلالات روانی هستند و بسیاری دیگر در معرض خطر اختلال روانی هستند .

که به دلیل انواع مختلفی از عوامل خطر، از جمله زیست شناسی و ژنتیک هستند؛ خانواده، مدرسه و تأثیرات جامعه؛ و فشار همکار.

همچنین تخمین زده شده است که تنها 7 درصد از این جوانان خدمات بهداشت روانی مناسب را از ارائه دهندگان خدمات بهداشت حرفه ای روان دریافت می کنند.

 

 

روانشناسی کودکان:

تحقیقات در زمینه روانشناسی کودکان و نوجوانان به پیشرفت های زیادی در پیشگیری و درمان اختلالات روانی در کودکان و نوجوانان کمک کرده است.

در مراقبت از استرس، کارکنان حرفه ای ما آموزش دیده اند تا طیف کاملی از رشد ذهنی کودک یا نوجوان را در حوزه هویت احساسات، روابط اجتماعی، شناخت و زیست شناسی و ژنتیک.

 

درمان اختلالت روانی توسط روانشناس:

مشاوره و درمان می تواند به کودکان و نوجوانان کمک کند تا از چالش های رشد مانند استرس، اضطراب، افسردگی و انواع مسائل احساسی و رفتاری برخوردار باشند.

درمان با یک حرفه ای همچنین می تواند به کودکان و نوجوانان کمک کند تا اثرات حوادث قابل توجه زندگی مانند مرگ در خانواده، تروما، سوء استفاده یا جدایی والدین.

، که می تواند منجر به مشکلات استرس خلق و خوی، اشتها، خواب و مشکلات در مدرسه یا خانه عوامل دیگری که ممکن است نشان دهند این باشد که یک کودک یا نوجوان ممکن است از مشاوره روانشناسی حرفه ای بهره مند شوند.

شامل تاخیر رشد، ناتوانی های یادگیری ، مسائل رفتاری، کاهش قابل توجه در عملکرد تحصیلی، خروج از دوستان و خانواده، تغییرات خلقی، بی خوابی، قلدری علائم الکل یا مصرف مواد مخدر، و تغییرات ناگهانی در اشتها یا عادات غذا خوردن، به ویژه در نوجوانان.

مراقبت از نوجوانان در زمینه استرس

در مراقبت از استرس، متخصصان آموزش دیده ما مشاوره و درمان برای کودکان و نوجوانان را در یک محیط امن، حمایتی و آرامش بخش، با استفاده از تکنیک های بهداشت روانی مبتنی بر تحقیق برای کمک به کودک یا نوجوان خود را به توانایی خود آزمایش می نمایند تا میزان استرس را بسنجند.

شما عزیزان می توانید جهت دریافت دریافت مشاوره تلفنی همه روز حتی در ایام تعطیل

با مرکز مشاوره تلفنی ایران تماس حاصل فرمایید.

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی هوشمند سراسری از طریق تلفن ثابت

با شماره تلفن 43 52 907 909  تماس برقرار کنید.

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی مجدد تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از طریق تلفن همراه

تماس از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

شماره