صفحه اصلی / مشاوره خانواده / مشاور خانواده خوب در زنجان

مشاور خانواده خوب در زنجان

مشاور خانواده خوب در زنجان تلفنی رایگان شبانه روزی 24 ساعته که مشاوره روانشناس خانواده و مشاوره ازدواج و مشاوره کودک وقتی با شوهرم برای شام بیرون بودم.

او به من گفت که دوستان مشترک 20 ساله ما تصمیم گرفته اند به ازدواج خود پایان دهند. می خواستم جزئیات را بدانم: چرا، کی، کجا.

اما او این جزئیات را نداشت، و وقتی من برای پاسخ‌ها فشار آوردم، گفت که دوستش آن را به طور خلاصه با گروهی از دوستان صمیمی مطرح کرد، سپس به موضوع دیگری رفت.

سوالات زیادی پرسیده نشد. جزئیات زیادی داده نشد

اگر من با گروهی از دوست دخترم بودم و این موضوع مطرح می شد، در مورد جزئیات آبدار صحبت می کردیم: چرا، کی، چگونه، و حالا چه.

این مثال مشخص تصویر کاملی از تفاوت‌های زن و مرد در رابطه دوستی نشان می‌دهد.

دستور العمل برای دوستی زنانه

دوستی های زنانه بر اساس صمیمیت و ارتباط عاطفی رشد می کند.

ما به عنوان یک زن، می‌خواهیم در مورد احساسات صحبت کنیم، می‌خواهیم لمس فیزیکی را تجربه کنیم، می‌خواهیم تماس رودرروی مستقیم و وابسته را داشته باشیم.

مشاور خانواده خوب در زنجان تلفنی

ما می خواهیم از نظر عاطفی احساس ارتباط و حمایت داشته باشیم.

تحقیق در مورد اهمیت دوستی زنان قوی است.

بر اساس مطالعه ای که در مجله انکولوژی بالینی منتشر شده است، زنان مبتلا به سرطان سینه در مراحل اولیه، اگر دوستان زن زیادی نداشته باشند، چهار برابر بیشتر در معرض خطر مرگ ناشی از آن بودند.

برعکس، زنان مبتلا به سرطان پستان در مراحل اولیه با گروه بزرگتری از دوستان زن، بدون توجه به فاصله فیزیکی بین این دوستان زن، نرخ بقای بالاتری دارند.

ما به عنوان زن، برای نصیحت کردن به یکدیگر تکیه می کنیم، شانه ای برای گریه کردن، سیستم حمایت عاطفی هستیم، اسرار را نگه می داریم و از آن محافظت می کنیم، عزت نفس را تقویت می کنیم و گوش شنوا داریم.

قبیله های دختر ما قوی هستند و در نتیجه یک دوستی زنانه محکم و سالم چیزی است که هر زنی می تواند از آن بهره مند شود.

روابط صمیمانه و رو در رو بین زنان ارتباط زیادی با اکسی توسین، هورمون پیوند یا «معجون عشق» دارد که در حین زایمان و شیردهی از هیپوفیز خلفی ترشح می شود.

مطالعات نشان داده‌اند که وقتی زنان تحت استرس قرار می‌گیرند، نه تنها به پاسخ «جنگ یا گریز» متوسل می‌شوند، بلکه اکسی‌توسین نیز ترشح می‌کنند که به زنان اجازه می‌دهد تا تربیت و «مراقبت و دوستی» داشته باشند.

مشاور خانواده خوب در زنجان 24 ساعته

اعتقاد بر این است که اکسی توسین دلیلی است مشاوره ترک اعتیاد 24 ساعته که زنان “غریزه مادری” طبیعی دارند و در نتیجه، دوستی های زنانه بر اساس صمیمیت و ارتباط عاطفی است.

زنان دارای مجموعه رفتاری بزرگ‌تری نسبت به جنگ یا فرار هستند؛ به نظر می‌رسد زمانی که هورمون اکسی توسین به عنوان بخشی از پاسخ‌های استرس در یک زن آزاد می‌شود.

واکنش مبارزه یا گریز را مهار می‌کند و او را تشویق می‌کند که از کودکان مراقبت کند و با زنان دیگر جمع شود.

هنگامی که او واقعاً درگیر این دوستی یا دوستی می شود، مطالعات نشان می دهد که اکسی توسین بیشتری ترشح می شود، که بیشتر با استرس مقابله می کند و یک اثر آرام بخش ایجاد می کند.

دستور العمل برای دوستی مردانه

روابط دوستانه بین مردان بیشتر جنبه معاملاتی دارد.

مردان تمایل دارند به دوستی هایی که بیشتر مبتنی بر فعالیت مشترک (بازی بسکتبال، پوکر، یا گلف، یا تماشای بازی فوتبال) باشد، به جای روابط صمیمی و رو در رو که زنان دارند، ارزش قائل شوند.

مردها تمایل یا نیازی به گفتگو در مورد جزئیات و تغییرات صمیمی در زندگی خود با یک دوست مرد ندارند.

مشاور روانشناس زنجان آنلاین رایگان

آنها همچنین احساس نمی کنند که دائماً در تماس باشند، زیرا مردان می توانند برای دوره های طولانی – ماه ها یا حتی سال ها – بدون ارتباط با یک دوست مرد ادامه دهند.

اما همچنان آن شخص را دوست صمیمی می دانند.

در مقابل، اگر زنی در تماس منظم و نزدیک با یکی از دوست‌دخترش نباشد، به احتمال زیاد تصور می‌کند که دوستی از هم پاشیده است یا دوستش دیگر علاقه‌ای به دوستی با او ندارد.

حتی با فرض اینکه دوستی با او دوستی داشته باشد. پایان یافت.

اگرچه دوستی‌های مردانه نسبت به دوستی‌های زنانه بیشتر و کمتر صمیمی‌تر هستند، اما معمولاً دوستی‌های مردانه کمتر از دوستی‌های زنانه شکننده هستند.

مردان تمایل دارند که احساسات خود را در آستین خود نپوشانند، انگیزه های دیگران را زیر سوال نبرند، و برای حفظ دوستی خود با مرد دیگر فشاری برای افشای جزئیات شخصی و اسرار صمیمی خود احساس نکنند.

برعکس، زنان از طریق به اشتراک گذاری مخفیانه و صمیمیت عاطفی پیوند می خورند.

مشاور خانواده تلفنی که به طور بالقوه می تواند در یک دوستی نوسان ایجاد کند، به خصوص اگر این اشتراک یک طرفه باشد.

مشاوره حل مشکلات خانوادگی

در حالی که مردان ممکن است عمیق ترین و پنهان ترین احساسات خود را با دوستان مرد نزدیک خود به اشتراک نگذارند.

تحقیقات نشان می دهد که آنها تمایل بیشتری به در میان گذاشتن آنها با همسر، دوست دختر، خواهر یا سایر دوستان زن افلاطونی دارند.

دوستی ها صرف نظر از جنسیت معنادارند

انسان ها موجوداتی اجتماعی هستند، صرف نظر از اینکه شما درون گرا یا برون گرا هستید، و بنابراین ما آرزو داریم که در کنار دیگران باشیم. دوستی ها به ما کمک می کند جامعه ای با افراد همفکر ایجاد کنیم.

یک دوستی سالم می تواند به ما در مورد شادی، همدلی، اعتماد، صداقت، صداقت، ارتباط و بسیاری از ویژگی های کلیدی دیگری که برای تکامل در همه جنبه های جامعه نیاز داریم، به ما بیاموزد.

دوستی های سالم باعث کاهش میزان زوال عقل و چاقی و افزایش طول عمر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

open
open

تماس از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

شماره