صفحه اصلی / مشاوره خانواده / مشاور خانواده در سربیشان

مشاور خانواده در سربیشان

مشاور خانواده در سربیشان

مشاور خانواده در سربیشان : مشاوره خانواده یعنی چه ؟

مشاوره خانواده یعنی کمک کردن به خانواده که فقط شامل زن و شوهر نمی شود بلکه شامل همه ی فرزندان است. یعنی مشاور باید بتوانند کاری کند که در گیری ها و دعوا بین افراد خانواده کاهش یابد ویا باعث شوند که اصلا اتفاق نیافتد و افراد خانواده را به هم نزدیک کند. واختلافات را دورکند. و تک تک اعضای خانواده را از وجود مشکلات اگاه کند که خانواده از ان مشکلات دورشود و همین باعث دور شدن از مشکلات بزرگی که ممکن است به وجود بیاید و باعث اختلافات بزرگ می شود که می توانند غیر قابل جبران باشند.

در خانواده نیز باید افراد خانواده راضی به گرفتن مشاوره باشند یعنی خود ان افراد باید بخواهند که مشاوره دریافت کنند و اگر خود ان ها نخواهند، گرفتن مشاوره خانواده نمی تواند هیچ کمکی به ان ها بکنند. برای این که شما بتوانید به بهترین شیوه مشاوره دریافت کنید قدم اول این است که باید صادقانه رفتار کنید . قدم دوم جزئیات را به مشاور در میان بگذارید و چیزی را پنهان نکنید بعضی از افراد ترس دارند که بعضی ازجزئیات را بگویند مانند حملات فیزیکی است پس اگر مشاوره بهتری می خواهید جزئیات را پنهان نکنید قدم سوم مشاور را دوست خود فرض کنید و کاملا به قول معروف سفره دل خود را بر روی مشاور باز کنید.

مشاور خانواده در سربیشان
مشاور خانواده در سربیشان

وظایف مشاور

مشاور خانواده وظایف های بسیاری دارد که از بین ان ها می توان به ارزیابی خانواده،  درمان سریع،  درمان خانواده، آموزش دادن، تمرین دادن و مطالعه درباره  موضوع های مرتبط به خانواده و بهتر کردن ان ها . تقریبا این ها وظایف اصلی یک مشاور خانواده حرفه ای می باشد یکی از اصلی ترین مشکلات نداشتن امادگی برای مشکلات می باشد و راه حل این مشکلات گرفتن اموزش از مشاور و تمرین کردن ان می باشد یعنی شما باید برای هر مشکلاتی اماده باشید و امادگی رو به رو شدن با این مشکلات را داشته باشید این کار ممکن است فقط بتوانید که با دیدن اموزش بتوانید با ان ها روبرو شوید و باید این اموزش ها را بار ها و بار ها با خود تکرار کنید پس حتی یک بار هم که شده است باید  با یک مشاور خانواده در ارتباط باشید مشاورین خود نیز دوست دارند که در زندگی به هیچ گونه مشکلی بر نخورید پس اگر با انها ارتباط داشته باشید به خودتان کمک خواهید کرد  که به مشکلات سخت و یا غیر قابل جبران بر نخورید و زندگی راحتی داشته باشید.

برخورد درست

یکی از چیز های اصلی که به مشکل تبدیل می شود برخورد غیر صحیح با اعضای خانواده است اگر شما بتوانید شیوه درست برخورد با خانواده را یاد بگیرید، ممکن است بتوانید مانع بوجود امدن مشکلات بشوید. یعنی در مواقع که عصبانی هستید نباید خشم خود را سر خانواده خالی کنید و یا مشکلات که در محل کار درخیابان و یا در هر چیز داشته اید را به هیچ وجه سر خانواده خالی کنید و یکی از عوامل دعوا همین است اگر مشکلی داری سعی کنید ان را در ذهن خود حل کنید و خود را در بازی ها کامپیوتری رها کنید و همین باعث نزدیکی بین عضای خانواده می شود که شما می توانید فشار های بیرون از خانه را درخانه و  سر اعضای خانواده خالی نکنید  باید سعی کنید وقتی که وارد خانه می شوید با لبخند وارد شوید و یا سلام بلنوی بکنید. که همه این ها نشانه های خوشحالی اشت. اگر شما بتوانید با خوشحالی برخورد کنید و وقتی که در خانه هستید را به خانواده خود اختصاص دهید و این ها نشانه هایی است که شما سر زنده هستید و می توانید خانواده خود را درک کنید و یکی از اصلی ترین نیاز های خانواده خوشحالی است و شما باید سعی در بر آورده کردن ان داشته باشید.

شما عزیزان می توانید جهت دریافت دریافت مشاوره تلفنی همه روز حتی در ایام تعطیل

با مرکز مشاوره تلفنی ایران تماس حاصل فرمایید.

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی هوشمند سراسری از طریق تلفن ثابت

با شماره تلفن 43 52 907 909  تماس برقرار کنید.

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی با شماره تلفن بالای صفحه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از طریق تلفن همراه

تماس از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

شماره