صفحه اصلی / مشاوره خانواده / مشاور خانواده در کرج

مشاور خانواده در کرج

مشاور خانواده در کرج

مشاور خانواده در کرج : خانواده ایرانی و مشکلات آنها : متخصصین مسائل خانواده بر این عقیده هستند که بیشتر خانواده های ایرانی تصور می کنند یا بهتر بگویم معتقد هستند که دعوا نمک زندگی است. این همان باور غلط است که وقتی جوانان ازدواج می کنند این باور را در زندگی خودشان عملی می کنند و مشکلات با همین باور غلط شروع می شود.

چگونه روابط خانوادگی مستحکم تری داشته باشیم؟

در خانواده های ایران ازدواج بدون انجام مشاوره های روانشناسی انجام می شود. در واقع در ازدواج لازم است تا دونفر که همتا و هم ردیف هستند در کنار هم قرار بکیرند. در غیر این صورت شروع زندگی مانند دیواری است که از ابتدا کج درست شده باشد.

مشکلاتی که در زندگی مشترک وجود دارد چیست؟

در فرهنگ ایرانی، مشکلات و اختلاف های زندگی نمک زندگی مشترک است. متخصصین و درمانگران خانواده معتقد هستنددر زندگی مشترگ بالا و گایین و فراز و نشیب زیادی وجود دارد. اما در بسیاری موارد و اکثر زوج های موفق اطلاع دارند که گطور باید از این شرایز نامساعد زندگی خود را خارج شوند و روابط خود را سرزنده و سالم نگهدارند. زوج های جوان موفق معمولا در برابر مشکلات عقب نشینی نمی کنند و شکست را نمی پذیرند. آنها با اعتماد به خودشان پیش می روند و خیلی خوب می دانند چطور مشکلات و مسائل پیچیده زندگی خود را حل کنند.

تاثیر ارتباط بر زندگی مشترک

مشکلات و اختلافات زندگی مشترک بخاطر نوع ارتباط ضعف بین زوجین است. مشاوران خانواده معتقد هستند افرادی که وابستگی زیادی به گوشی ، تماشای تلوزیون و . . . هستند قادر به برقراری ارتباط درست با همسر خود نیستند.

مشاور خانواده در کرج
مشاور خانواده در کرج

حل مشکلات در خانواده

در مواقعی که مشکلات به خاطر ضعف ارتباط بین زوجین ایجاد می شودباید راه ها را برای حل آن مشکلات در نظر بگیرند. پس باید به توصیه های زیر توجه کنید.

  • با همسرتان یک جلسه گفتگو و صحبت واقعی ترتیب بدهید. یعنی تلوزیون وگوشی خودتان را خاموش کنید و بچه های تا را هم از فضای گفتگوی خودتان دور کنید. تا فضای مناسبی برای گفتگو داشته باشید.
  • اگر شما از افرادی هستید که در زمان گفتگو صدایتان را بالا می برید و کنترل درستی بر خشم و عصبانیت خود ندارید حتما اماکن عمومی مثل پارک ها، کافی شاپ ها و یا رستوران ها را انتخاب کنید.
  • برای این جور جلسات و برنامه ها حتما قوانینی وضع کنید و حتما آن را رعایت کنید . مثلا از عبارت تو همیشه … استفاده نکنید و یا صحبت همسرتان قطع نکنید.
  • به همسرتان نشان دهید که تمام حواس شما به گفتگو است برای این کار از زبان بدن کمک بگیرید. مثلا خمیازه نکشید و یا با اشیای اطرافتان بازی نکنید. حرف های همسرتان را کلمات مثل متوجه هستم و یا موافق هستم تایید کنید. سعی کنید موقع حرف زدن حتما از کلمات مودبانه شرکت کنید.هرگز در حرف های خود توهین نکنید.

پول یکی از مشکلات زندگی مشترک

در اکثر مواقع مشکلات مالی یکی از مسائلی است که بیشتر از همه رخ نشان می دهد. بنابر این همه زوجین باید یاد بگیرند که با این مشکل خیلی درست و واقع بینانه برخورد کنند.

حل مسئله برای مشکل مالی

  • زوجین باید بیاموزند که در مورد موضوعات مالی و اقتصادی با صداقت کامل صحبت کنند.
  • برای این که در باره مسائل مالی صحبت باید زمان مناسب انتخاب شود تا هر دونفر در آرامش باشند.
  • قبل لز ازدواج باید کاملا درباره ی مسائل مالیدقیق صحبت کنید و مشخص کنید که آیا تامین مخارج زنئگی با هر دو نفر است یا فقط به عهده یک نفر.
  • در زندگی مشترک مخصوصا مسائل مالی مخفی کاری نداشته باشید.
  • در زندگی دنبال مقصر نباشید.

شما عزیزان می توانید جهت دریافت دریافت مشاوره تلفنی همه روز حتی در ایام تعطیل

با مرکز مشاوره تلفنی ایران تماس حاصل فرمایید.

جهت ارتباط با سامانه مشاوره تلفنی هوشمند سراسری از طریق تلفن ثابت

با شماره تلفن 43 52 907 909  تماس برقرار کنید.

تماس از سراسر کشور بدون صفر و بدون پیش شماره

تماس با تلفن همراه امکان پذیر نمی باشد

در صورت شنیدن صدای بوق اشغال و یا خطای مخابراتی مجدد تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس از طریق تلفن همراه

تماس از طریق تلفن ثابت

43 52 907 909

شماره